Albert Einstein'ın bir sözü...

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
"Üçüncü dünya savaşında hangi silahlar kullanılacak bilmiyorum, ama dördüncüsü taş ve sopa ie yapılacak."

Alber einstein'ın bu sözünü duyduğumda ne kadar haklı olduğunu düşündüm ve bu sözü bilmeyenler ile paylaşmak istedim.
Sizce de çok haklı (ve bi o kadar da endişe verici) bir söz değilmi😶
.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
3. Dünya savaşı hakkında bir varsayımı yok ama 4. Dünya savaşı hakkında varsayımı var? Açıkçası neye dayalı söylemiş, uzun bir açıklaması elbette vardır diye düşünüyorum. Elbette bu sözü duyan kişilerde benim gibi sorgulamışlar ve cevaplarını almak istemişlerdir o dönem.

Sultanım

Moderatör
Kus Dostu
Bence 2. dünya savaşında bile kullanılan atom bombasından yola çıkarak 3. dünya savaşında daha da tehlikeli ve bir o kadar dünyaya zarar veren silahların üretileceğini düşünmüş. Tabiki de bunu anlamı neredeyse dünyanın sonu demek.
Yani bir bomba aylarca atıldığı toprak parçasında hiç bir bitki yetişmemesine neden oluyorsa bu bombanın birdan fazla yere atılırsa büyük bir felakete yol açaçağını düşünmüş.
Ve bunun sonucunda insanlık bir nevi eskiye dönüş yapar ve eğer gerçekleşir ise 4. dünya savaşı sırasında teknoloji de gerileyeceği için tek solah aleti taş ve sopa olur.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Aslında teorileri de son derece mantıklı gelmeye başladı şimdi.

Sultanım

Moderatör
Kus Dostu
Başka birinin yorumu ise 'nükleer savaş kavramı ortaya çıktığından beri oluşan paranoya tüm dünyanın üçüncü dünya savaşı sonunda tamir edilemez bir yıkıma uğratacağını, medeniyetin ve teknolojik ilerlemenin sonunun geleceği' şeklindeydi

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Bir zamanlar çok fazla komplo teorileri okuyordum fakat ilerleyen zamanlarda baktım ki işin içinden çıkamıyorum. Bıraktım akışına, rahatım. Dünya'yı insanoğlu olarak berbat bir hâle getirmeyi başardık, maalesef...

Sultanım

Moderatör
Kus Dostu
@Tevfik, aynen çok haklısınız.
Dünyanın sonu geliyor ve biz anca TikTok videoları çekiyoruz...

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Sultanım, kesinlikle. Bir de düştük mapus damlarına remixli müzik :D

Açıkçası facebook, twitter, instagram vb. sosyal ağları çok uzun yıllardır kullanırım ama onlar dahi sıkıyor. İnsanlar, artık facebook'tan çok sıkıldım diyorlar ama forumlara da kimse gelmiyor.

Bu forumda büyük bir kitle olsun, çok yararlı ve bir o kadar da eğlenceli işler yaparız. İnsanlar sosyal ağlardan kopamıyorlar, sirküler mesaj gönderiyorum forum sitemiz diye sitenin adresini yazıyorum. Bana birçok kişi, virüs yok değil mi diye soruyor :D

Sultanım

Moderatör
Kus Dostu
Evet zaten dünyanın sonu ya bombalar ile ya da bu 'sosyal medya' bağımlılığı ile gelecek. Birinden biri mutlaka olacak gibi gözüküyor ve bombayı biz engelleyemiyor isek diğer tehlikeyi -sosyal medyayı- azaltmak, yani iyiye kullanılmasını sağlamak da boynumuzun borcu sayılır her halde =).

Sultanım

Moderatör
Kus Dostu
Bir de bu durumu açıklayan çok güzel bir film var;
Yarından Sonra
Tam bu yangınlar falan filanları anlatan eski bir film (kitabı da var🙂).

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Sultanım, ben toplu taşıma araçlarında, alışveriş merkezlerinde, çarşıda, pazarda vs. kimsenin dimdik yürüdüğünüz göremez hâle geldim desem yeridir. İnsanların ellerinde telefon, sürekli mesajlaşma, sürekli beğeni alma derdindeler, benim ise derdim bugün hangi başlıklar açılmış, hangi başlıklara kim ne yazmış :)

Bana forumlar her zaman daha samimi geliyordu, yalan yok. Aynı zamanda bizim forum sitesinin mobil uyumu da gayet güzel diye düşünüyorum. Haksız mıyım? :)

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Şu an 3.dunya savasindayiz zaten. Ekonomik olarak, yaptırımlarla vs
4.dunya savaşı da ilk caglardaki gibi olacak muhtemelen.