Akvaryum taşlarındaki garip koku

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Beyzpl

Hayvansever
Balik Dostu
Akvaryum yapılırken iç dış silikon olmaz. Camın kenarına silikon sürülür, diğer cam üstüne bastırılır. Silikon da hem akvaryumun dışına hem de içine taşar. Siz tamemen sağlam bir akvaryumun iç tarafındaki silikonu söküp tekrar silikonlarsanız yine risk var. Çünkü bütün silikonu ikiya ayırıp yarısına ek yapıyorsunuz. Bu yüzden yapacaksanız tamamen sökün, temizleyin ve yeniden baştan yapın.

easyinthehood

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Akvaryum yapılırken iç dış silikon olmaz. Camın kenarına silikon sürülür, diğer cam üstüne bastırılır. Silikon da hem akvaryumun dışına hem de içine taşar. Siz tamemen sağlam bir akvaryumun iç tarafındaki silikonu söküp tekrar silikonlarsanız yine risk var. Çünkü bütün silikonu ikiya ayırıp yarısına ek yapıyorsunuz. Bu yüzden yapacaksanız tamamen sökün, temizleyin ve yeniden baştan yapın.
İnternette yapanları gördüm öyle yapmıyorlar. Evet camı birbirine bağlayan ara silikon var ancak en son iç kısmın köşelerinede ek bir silikon çekiyorlar bundan bahsediyorum. Taşmasıyla oluşan bir silikon değil yani.

Beyzpl

Hayvansever
Balik Dostu
Anladım. Benim tavsiyem o yönde değil, ama siz bilirsiniz. En son bir iki gün sızdırıp sızdırmadığını kontrol edin kesinlikle.