Akvaryum Hava Motoru Hakkında

Begüm

Kullanıcı
Yıllar önce beslediğimiz balıklarımız vardı ve balıklar öyle küçük bir fanus veya akvaryumda değillerdi. Abim büyük bir tankın içerisine koymuştu, tabii ben de günler geçtikçe balıklar ve akvaryum parçaları hakkında çok fazla şey öğrenmiştim.

Akvaryum hava motoru alacaksanız eğer kesinlikle eheim markasını tercih edin derim, aslında sadece hava motorunda değil tüm akvaryum parçalarında eheim kullanmanızı tavsiye ederim. Eheim çok sağlam ve kullanışlı bir marka, 4 yıl boyunca eheim akvaryum malzemelerinden kullandık bir gün dahi sorun çıkartmadı diyebilirim.

Bizim akvaryumumuzda olan ısıtıcı, iç filtre, hava motoru, dış filtre bunların hepsi eheim markaydı. Tabii bu benim naçizane tavsiyemdir, eğer sizin kullandığınız sağlam bir markalar var ise yazabilirsiniz.

Sultanım

Kullanıcı
Benim de kardeşimin beta türü bir balığı var. Şu an sadece filtre var. Eğer diyer şeyler lağzım olursa (ısıtıcı, hava motoru falan) o markayı alırız. Yani bu kadar güveniyorsanız bu markaya kaliteli bir şey olmalı:).

Tevfik

Yönetici
@Sultanım kesinlikle Begüm hanıma katılıyorum, Eheim ürünleri aşırı kalitelidir. Akvaryum hobisi olan kişilerin tavsiye edeceğini düşünüyorum.

ozguracar

Kullanıcı
Ben de son zamanlarda bıtkili bir tatlı su akvaryumu kurmak istiyorum. Eheim marka ürünler gerçekten çok eskiden beri var ve kaliteli.

Tevfik

Yönetici
@ozguracar, bitki akvaryumu ve deniz akvaryumuna bayılıyorum desem yeridir. Akvaryum her zaman huzur veriyor insana, tank büyük olması gerektiğine inanıyorum. Balıklar daha az strese giriyor ve çok daha hızlı büyüyorlar. İlerleyen zamanlarda ben de bir tank kurabilirim 12 mm cam kalınlığında ve yaklaşık 700-800 litrelik bir tank olabilir :)