Akut Böbrek Yetmezligi, Mama tavsiyesi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Amfibi

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar iyi günler diliyorum herkese.
6.5 yaşında Lokumumuza akut böbrek yetmezligi tanısı koyuldu ve 1 haftalık tedavi sürecinden sonra kan degerleri normale döndü çok şükür, veterinerim sebebine mamadan kaynakli oldugunu bundan sonrasi icin cok dikkatli olmamiz gerektigini söyledi. Şimdiye kadar sürekli Bonachibo ve son olarak Micho mama ile besliyorduk. Kedimiz dişi kısır ve obezite sınırında malesef.
Yalnizca veterinerde satılan Pro plan veterinery diets Nf Renal Function mama ile devam ediyoruz yalnız 1.5 kg fiyatı 140 tl haliyle çok yoruyor.
Size danismak istedigim 2 paket bu mamadan kullandiktan sonra normal bir mamaya geçiş yapmak istiyorum, böbrek hastaligi sonrasi nasil bir mama ile devam etmeliyim ? Tahıllı ? tahılsız ? Sterilize? Light ?
Bütçe olarak Acana,orijen,n&d aşmakta bunların bir tık altında ne olabilir sizce ? Mystic,Golosi,Felicia yada sizin tavsiye edeceginiz bir marka nedir.
Şimdiden çok teşekkür ederim,umarım hayvanlarimiz hep saglikla kalır

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Bahsetmiş olduğunuz mama ciddi anlamda pahalı, size bu konuda en iyi bilgiyi @Gülce verecektir.

Çok geçmiş olsun.

Amfibi

Hayvansever
Kedi Dostu
Bahsetmiş olduğunuz mama ciddi anlamda pahalı, size bu konuda en iyi bilgiyi @Gülce verecektir.

Çok geçmiş olsun.
Teşekkür ederim,yalnizca veterinerde satildigi için internet üzerinden alinamadigindan hastalık sonrası özel bir mama, bundan dolayi 2 paket kullandiktan sonra normal bir mamaya geçmek istiyorum

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Amfibi, aslında internetten buldum ama yurtdışı kaynaklı sitelerde buldum, Türkiye'de satış yapan yer bulamadım. Oldukça pahalı mama maalesef. Gülce birazdan konuya el atar diye düşünüyorum, size en iyi şekilde yardımcı olacaktır.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Veteriner hekiminizin önerdiği mamayı mutlaka kullanmalısınız ancak sonrası için tahılsız, tuzsuz, kısırlaştırılmış kedi maması kullanmalısınız. Bütçe aralığınız, kullanmak istediğiniz mama aroması varsa yazarsanız çok daha iyi yardımcı olurum.

Amfibi

Hayvansever
Kedi Dostu
Veteriner hekiminizin önerdiği mamayı mutlaka kullanmalısınız ancak sonrası için tahılsız, tuzsuz, kısırlaştırılmış kedi maması kullanmalısınız. Bütçe aralığınız, kullanmak istediğiniz mama aroması varsa yazarsanız çok daha iyi yardımcı olurum.
Kullandigimiz Renal mamanin içerigi şu şekilde
Kalsiyum: % 0.6
Fosfor: % 0.5
Sodyum: % 0.2
Potasyum: % 0.8
Protein: % 26.0
Yağ içeriği: % 12.0
Ham kül: % 4.5
Ham lifler: % 3.0
Esansiyel yağ asitleri: % 1.25
Protein,yağ,tuz ve fosfor olarak dusuk bir mama gerekiyor böbrekleri yormamasi için fiyat olarak 10-12 kg 300 tl bandı olabilir

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kediniz hem yaşlı olduğundan hem de üriner rahatsızlığı olduğundan öncelikle yetişkin kedi maması kullanmamalısınız. Golosi ve Felicia kesinlikle üriner rahatsızlığı olan bir kediye kullanılmamalıdır. Hills, Advance, Reflex gibi mamalardan da uzak durmanız tavsiye ederim.
Size öncelikle önerebileceğim marka Sanabelle. Üriner rahatsızlığı olan birçok kedi tarafından kullanılan bir mamadır. Bütçenizin biraz üzerinde kalıyor ama hastalığının yeniden baş göstermemesi için öncelikle bu mamayı kullanmanızı öneririm.
İkinci olarak Natures Protection kısırlaştırılmış kedi mamasını tavsiye ederim. Hem protein oranı hem yağ oranı hem de içeriği oldukça güzel bir marka. Kedinizin böbreklerin yormayacaktır.
Üçüncü olarak Bravery'i önerebilirim. İçerik kalitesi yüksek bir mamadır. Protein oranı biraz yüksek olsa da tercih edilebilir.
Dördüncü olarak Mystic kısırlaştırılmış kedi mamalarını tavsiye edebilirim. Zorda kalmadığınız sürece bu mamayı tercih etmenizi önermem. Içerik olarak güzel bir marka ancak yeni çıktığı için böbrek rahatsızlığı olan bir kedide nasıl etki yaratacağını bilemiyorum.