Ağız yaraları

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Misgene07

Hayvansever
Merhaba. Küçük bir can bulduk sokakta. Ağzına tekme atılmış ve çenesi parçalanmış. Bulduğumuzda bildiğiniz et parçası sallanıyordu ağzında ve inanılmaz kötü bir kokusu vardı. Veterinerimiz kırılmış olan dişlerini çekti. Ağzına iyot gliserin verdi bir de klamoks antibiyotik şurup kullandık. Zamanla biraz toparlasa da zaman zaman ağzındaki o yara tekrarlıyor yine kötü kokuyor yine açılıyor. İyot gliserine devam ediyoruz tekrarladığında fakat düzelse bile tekrarlıyor bir kaç hafta sonra ve inanılmaz kötü kokuyor. Böyle bir deneyimi olan var mı? Başına böyle bir şey gelen bize yardımcı olabilecek birileri?

Misgene07

Hayvansever
Bu arada tanrının bir kulu da gelip bişey dememiş. Ya başına böyle bir şey gelmedi ya da yeterince ilgi çekici bir post olmadı ama merak edenler var ise yine de bilgilendireyim. Bu gün kediyi farklı bir veterinere götürdüm. Baticon aldırdı bana. Ağzının içini Baticon ile baya temizledi ve bir de antibiyotik enjeksiyonu yaptı. Daha önce oral olarak klamoks antibiyotik kullanmıştık çık fayda görmemiştik. Şimdi kokusu geçti ağzının ama 3-4 gün boyunca aynı işlemi tekrarlayacagiz. Eğer bir gelisme olmaz ise kediye anestezi verip dişlerini inceleyecegiz. . Tekrarlayan iltihabın diş köklerinden kaynaklandığını düşünüyoruz. Veteriner bu sekilde söyledi.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Ağız kokusu genellikle ağız içi iltihaptan kaynaklanır. Eğer başka sıkıntı yaşayan olursa diye kısaca yazayım dedim.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
İnşallah düzelir bu sefer ama tekrar anestezi alırsa iyi incelensin o açık yara dikiş tutmayan bir yerde mi acaba kendi kendine kapanmasından ziyade dikiş atılıp kapanması mı sağlanmalı bilemedim ki umarım iyileşir gelişmeleri yazın lütfen.

Misgene07

Hayvansever
İnşallah düzelir bu sefer ama tekrar anestezi alırsa iyi incelensin o açık yara dikiş tutmayan bir yerde mi acaba kendi kendine kapanmasından ziyade dikiş atılıp kapanması mı sağlanmalı bilemedim ki umarım iyileşir gelişmeleri yazın lütfen.
Veteriner tekrar baktı. Iyilesecek gibi duruyor anesteziye gerek kalmayabilir dedi. Yara çok kötüydü resmen et parçası sallanıyordu ve oyuk duruyordu. Kuruyan kabuğu aldirdiktan sonra o oyuk büyük ölçüde kapanmış. Çene bütünlüğü sağlanmış şu An. Yani dikiş genelde bütünlüğün bozuldugu durumlarda atılıyor biraz uzun sürdü ama çene bütünlüğü var şu An. 3 gündür falan da tekrar kokulu bir iltihaplanma yok ama baticonla temizlemeye devam ediyoruz. Bir de veterinerimiz 2 defa antibiyotik enjeksiyonu yaptı yarın yine yapacak. Insallah bu defa gececek gibi. Gelişmeleri yazmaya devam edeceğim.

Misgene07

Hayvansever
Çok sevindim ya süper haber.
Dün veteriner tekrar pansuman yaptı. Bu defa antibiyotik enjeksiyonu yapmadı. Çok güzel gidiyor şu ara çok şükür. Enfeksiyon ve koku yok. Veteriner çok güzel gittiğini söyledi hatta artık 2 günde bir gelin her güne gerek yok dedi. 😊

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Dün veteriner tekrar pansuman yaptı. Bu defa antibiyotik enjeksiyonu yapmadı. Çok güzel gidiyor şu ara çok şükür. Enfeksiyon ve koku yok. Veteriner çok güzel gittiğini söyledi hatta artık 2 günde bir gelin her güne gerek yok dedi. 😊
Şükür atlattınız demek ki çok şanslıymış ufaklık gelmiş geçmiş olsun tekrar.

Misgene07

Hayvansever
Şükür atlattınız demek ki çok şanslıymış ufaklık gelmiş geçmiş olsun tekrar.
Çok teşekkür ederiz şu an çok iyi maşallah. Kıyma pisiriyodum kokusunu aldı merve meeevv diyor 😍 ağzı da büyük ölçüde kapandı ufak bir çizik şeklinde duruyor cenesinde ama bütünlüğü var 😊 koku da gitti yarın veterineri tekrar ziyaret edeceğiz inşallah daha iyi olacağız. 😊

Menarertunc

Hayvansever
Kopek Dostu
Çok teşekkür ederiz şu an çok iyi maşallah. Kıyma pisiriyodum kokusunu aldı merve meeevv diyor 😍 ağzı da büyük ölçüde kapandı ufak bir çizik şeklinde duruyor cenesinde ama bütünlüğü var 😊 koku da gitti yarın veterineri tekrar ziyaret edeceğiz inşallah daha iyi olacağız. 😊
Çok sevindim inşallah bir daha olmaz 😊