Affenpinscher Köpek Cinsi ve Özellikleri

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

petdestek

Hayvansever
Tavsan Dostu
Affenpinscher Köpek Cinsi ve Özellikleri

Terrier cinsi ile kan bağları vardır. İsminin manası Almanca da “affen” kelimesi maymun manasına gelip, “pinscher” ise terrier anlamındadır. Affenpinscher köpek ırkının ortaya çıkışı on yedinci yüzyıl olarak bilinmekte. Küçük cins ve kucakta taşınması kolay olduğundan bayanlar tarafından tercih edilen bir ırktır. Ev yaşamına alışkın olup, apartmanda beslemeye uygun bir ırktır. Süs ırkı olduklarından dışarıda ve bahçede beslemek için uygun değillerdir. Bu köpek ırkı diğer köpekler ve hayvanlarla iyi geçine bilen bir ırktır. Sahibinin bir zor durumda sahibini korumak ve kurtarmak için korkusuzca saldıra bilecek kadar cesurdur. Affenpinscher ırkı ortalama olarak 12 ile 14 yıl arasında yaşamaktadırlar.

Boyutları ve Ağırlıkları
Affenpinscher köpek cinsi küçük ırktan olduğundan en fazla 4 – 5 kilo ağırlığa sahiptirler. Boyları ise 30 santimetreye kadar ulaşır.

Karakteri ve Özellikleri
  • Meraklı olduğa kadar inatçıdırda.
  • Sahibine karşı bağlı bir ırktır.
  • Küçük ırk olmasına rağmen dayanıklıdır.
  • Bu köpek cinsi çok atiktir.
  • Oldukça eğlenceli bir köpek cinsidir.
  • Hareketli olup aynı zamanda aktif bir ırktır.
  • Yaramazlıklar yapmayı seven bir ırktır.
  • Diğer hayvanlar ile arası iyidir.
  • Cesur olup oyun meraklısıdır.
  • Sakin ve küçük ırk olmasının yanı sıra bir tehdit karşısında korkusuzdur.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
affenpinscher köpeğini ben yeri geldiğinde severim, bazen de sevmem beni çocukluğumda korkutan nadir köpek cinsi diyebilirim :) elbette çok tatlı bir köpek fakat beni korkutmasından halen etkileniyorum o zaman bende bir fotoğrafını paylaşayım :)

174

petdestek

Hayvansever
Tavsan Dostu
affenpinscher köpeğini ben yeri geldiğinde severim, bazen de sevmem beni çocukluğumda korkutan nadir köpek cinsi diyebilirim :) elbette çok tatlı bir köpek fakat beni korkutmasından halen etkileniyorum o zaman bende bir fotoğrafını paylaşayım :)

Ekli dosyayı görüntüle 174
Bir zamanların popüler bir köpek ırkıydı bahçeli evi olupta beslemeyen yoktu diyebilirim. Benim de küçüklüğümde pantolonumu parçalamıştı :)

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
affenpinscher için diyebileceğimiz en etkili söz sanırım; küçük ama etkili bir köpek :D

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Tüm köpekleri severim ama terrier köpeklerden daha çok korkuyorum desem inanın yeridir :)