Advance hairball

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

önder

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar. Bu mama hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlardan destek alabilirmiyim acaba ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200925-102440_Trendyol.jpg
    Screenshot_20200925-102440_Trendyol.jpg
    49.5 KB · Görüntüleme: 42

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Advance kesinlikle tercih edilmemesi gereken bir mamadır. Fiyatına göre içerik kalitesi çok düşük, o fiyata farklı markalarda çok daha kaliteli mamalar alabilirsiniz.

önder

Hayvansever
Kedi Dostu
Teşekkür ederim gülce hanım. Peki hairball olarak yani tüy yumağı oluşumunu engelleyici önereceğiniz mama varmıdır? Teşekkürler.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Elbette, bütçe aralığı ve kullanmak istediğiniz aromayı belirtirseniz çok daha iyi yardımcı olurum.

önder

Hayvansever
Kedi Dostu
Bütçe olarak 200 üzerinde olmaması yönündeyim. 3 kg'lık paketler olarak tavuk harici tüm mamalar olabilir.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Hairball seçeneğinde maalesef çok fazla seçenek yok. Fitmin Purity Hairball almanızı öneririm. Hairball olmasa da olur derseniz Fitmin Purity Indoor Somonlu, Bravery Somonlu Kısırlaştırılmış Kedi Maması, Taste Of The Wild Canyon River Alabalık Somonlu Kedi Maması'nı tavsiye edebilirim. Tüy yumaklarıyla ilgili çok sorun yaşıyorsanız kedi çimi ve malt kullanmanızı tavsiye ederim. Tüy yumağı engelleyici mamaların neredeyse hepsinin içi gluten ve tahıl dolu, bu sebeple önermeyi hiç istemiyorum. İçeriğinden dolayı kediniz alerji olabilir ve normalden daha fazla tüy dökümü yaşayabilir. Önerdiğim mamalar hem içerikleriyle kediniz tüyünü parlatır hem de sağlıklı tüy yapısına sahip olacağından tüy dökümünü engeller.

önder

Hayvansever
Kedi Dostu
@Gülce, Çok teşekkür ederim bilgiler için. Bende araştırmalarıma devam edip uygun mamayi bulmaya calisayim😊

mevlutunal

Yeni Üye
Merhabalar. Bu mama hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlardan destek alabilirmiyim acaba ?
Merhaba , bu tarz mamalar reçete mama olarak geçer ve aslında tedavilere destek amaçlı kullanılır. Günlük kullanımda 3-4 ayı geçmemesi lazım yani uzun süreli kullanmamanız gerekiyor. Kediniz sindirim sisteminde tüy yumaklarından dolayı bir sorun yaşamadı ise bunun yerine malt pastaları kullanmak daha yararlı. Tavsiye olarak size Royal Canin Gastrointestinal Hairball ı önerebilirim. 4 kg ı 345 Tl fiyatı var bu arada.

önder

Hayvansever
Kedi Dostu
@mevlutunal, teşekkürler. Son zamanlarda 1 yaşındaki kızımız son günlerde fazla kusmaya başladı ve malt yedirmemize rağmen hafif tüy yumağı kusmaya başladığı icin böyle bir yol izlemek istedik açıkçası. Bende araştırmalarımda ekteki mamadan sipariş verdim. Görüşlerinizi alabilirim. Screenshot_20200926-134327_Trendyol.jpg
Screenshot_20200926-134327_Trendyol.jpg

mevlutunal

Yeni Üye
@mevlutunal, teşekkürler. Son zamanlarda 1 yaşındaki kızımız son günlerde fazla kusmaya başladı ve malt yedirmemize rağmen hafif tüy yumağı kusmaya başladığı icin böyle bir yol izlemek istedik açıkçası. Bende araştırmalarımda ekteki mamadan sipariş verdim. Görüşlerinizi alabilirim. Ekli dosyayı görüntüle 2647Ekli dosyayı görüntüle 2647
Rica ederim , proplan mamayı ben kesinlikle önermiyorum . Tamamen reklam ile öne çıkan bir mama. Ciddi tüy dökülmesi de yapar aynı zamanda. Malt ile çözüm sağlayamadıysanız bu mamanın hiçbir faydasının olacağını sanmıyorum açıkçası. Kusma devam ederse muayene ettirmenizde fayda var , sebebi tüyler olmayabilir.

önder

Hayvansever
Kedi Dostu
@mevlutunal, normalde de pro plan marka kullaniyorurdum devam edeyim dedim. Ama onermediginiz beni yine düşüncelere soktu 🤔 yani devamlida kusmuyor aslında... ayda en fazla 3 ya da 4..

önder

Hayvansever
Kedi Dostu
@mevlutunal, tüy yumağını unutalım.. Normalde hangi mamaları tavsiye ediyorsunuz ? 1 yaşında ve kısırlaştırılmış. Bütçe 3 kg olarak alıyorum ve 200 tl son.

mevlutunal

Yeni Üye
@mevlutunal, tüy yumağını unutalım.. Normalde hangi mamaları tavsiye ediyorsunuz ? 1 yaşında ve kısırlaştırılmış. Bütçe 3 kg olarak alıyorum ve 200 tl son.
Ben mama önerisi olarak Unıque markayı öneriyorum açıkçası. Kalite olarak çok iyi , fiyat olarakta çok iyi. Deri tüy sağlığında da gözle görünür fark oluşuyor.