Acilll..Kedim son 2 haftadır arada kusuyor çekap yaptırdım sonuçları sizinle paylaşmak isterim

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Malik

Hayvansever
Kedi Dostu
Selamlar oğluşum malik 1.5 yaşında british yaklaşık 2 hafta önce kusma şikayeti ile veterinerimize gittik aşıları tamdı iştahı yerinde keyifli sadece kusması vardı hemogram bakıldı her şey normal dendi antibiyotik asis metpamid gibi ilaçlar yazıldı kullanmaya başladığım 2 gün boyunca kusması devam ettiği için açıkçası böbrekten şüphelendim ve çekapa soktum sonuçlara göre karaciğerde problem varmış ama yinede takipte kalalım ilaçları kullanın dedi ilaçları kullandım kusmasıda durdu tekrar veterinere gidip 1 hafta sonra tek enzime baktık değerler yakın çıkınca kesin karaciğerden dediler röntgen ve filmde çektirdik dışkısının ğstünde arada taze kırmızı kan oluyor bugünde uzun bir aradan sonra tekrar kustu içim pek rahat değil en pahalı sindirime yardımcı mamalarla besliyorum şimdi royal hepatit destekli mamasına geçtim bitkisel bir karaciğer destekleyen hap aldım sonuçları sizinlede paylaşmk istedim acaba farklı ne yapılabilir diye veteriner ortalama tedavi 6 ayı bulur dedi ne yapmam lazım

Ekli dosyalar

• 070589E5-F04D-40EE-A448-AB143C64C449.jpeg
    070589E5-F04D-40EE-A448-AB143C64C449.jpeg
    280.9 KB · Görüntüleme: 320
  • 949F080E-3BD8-4A06-B63B-A732D23C3872.jpeg
    949F080E-3BD8-4A06-B63B-A732D23C3872.jpeg
    266.1 KB · Görüntüleme: 299

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Malik, çok geçmiş olsun. İnsanlarda lenfosit değerinin yüksek olması vücutta bir enfeksiyon olduğuna ve bununla savasildigina işarettir. Netten baktığım kadarı ile kedilerde de aynı şekilde işliyor. Antibiyotik vermiş bu da enfeksiyon için olan bir ilaç. Umarım en kısa sürede iyilesir.

Malik

Hayvansever
Kedi Dostu
Onun için antibiyotik kullandım ancak kusması hala geçmedi ve karaciğer için ekstra ne yapabilirim bilmiyorum

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Malik, guvenebileceginiz başka veteriner varsa sonuçları bir de ona gösterin.

Elf

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba benimde kedimde karaciger sorunu çıktı.. .ultrasonla bakıldı ve 3 kitle görüldü biyopsi yapıldı temiz çıktı.. .5 gün antibiyotik ilaç kullandık.. .sadece hergün yarım olacak şekilde bitkisel karaciger destekleyici ilacını veriyoruz...biz tesadüfen öğrendik bir belirti yaşamadık.. .şimdi sanıyorum bitkisel ilaç iyi geldi istahida açıldı..

Malik

Hayvansever
Kedi Dostu
Bende şuan bitkisel bir ilaç kullanıyorum ama son 2 gündür yine iştahı kapandı şuan hergün serum veriyorum keyfi yerinde fakat kusması devam ediyor olmassa endoskopi düşünüyorum

Malik

Hayvansever
Kedi Dostu
Her ihtimale karşı maltta veriyorum kıl yumağı mı diye de ultrasonda temiz çıktı

Lamekan

Hayvansever
Kedi Dostu
Veda markasinin organ destekleyici urunleri var, ona bakabilirsiniz. Bir de instagram’da gulce__gulce hesabinda bir bayan bitkisel karisimlar hazirliyor, ona da bakabilirsiniz. Insallah sifa olur