ACİL YARDIM SHİH TZU YAVRUM KAKASINI YİYOR

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Mişa

Hayvansever
Kopek Dostu
Arkadaşlar iyi akşamlar dilerim,bu hafta yavru shih tzu sahiplendik,yemesi neşesi herşey yolunda.Tek bir şey hariç,yavrumuz her kakasını yaptığında yiyor.İzlemeye aldım resmen nöbet bekler oldum ama hergün bunu yapmaya çalışıyor,hayır komutu aldığında çekiliyor ama bir iki kere gece görmediğimde yemiş.İnternetden çok araştırdım,bir çok bilgi var,iç parazit deniliniyor,yavru olduğu üçin sindirim sistemi gelişmediğinden,dışkı olarak attığından mama kokusu geldiğinden diyorlar,pskolejik yada bu cinslerde çok eğilim olduğu vs.Lütfen bana bu konuda öneri verin ne yapmam gerek. Bunun bir alışkanlık olarak hep kalmasından korkuyorum.Bundan nasıl vazgeçtirirm yavrumu??Şimdiden Teşekkürler🙏

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
shih tzu bu konuda cok adı geçen bir köpek, nedendir bilmiyorum ama dışkı yeme konusunda her yerde adı geçiyor :)

İlk olarak mamasının kalitesi nedeniyle vitamin / mineral vb. eksikliği yaşadıgı için dışkısını yiyor olabilir.
mama miktarı az geliyor doymuyor olabilir
Parazitel problem nedeniyle yemek istiyor olabilir (yine vitamin vs. eksikliği yaşıyordur.
Ortam değişikliği, sizinle olan iletişimi nedneiyle stres yaşıyor olabilir.