Acil! Bu Yavruların Safkan Maltese Terrier mi Olduğuna Bakar mısınız?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Coochie Man

Hayvansever
Kopek Dostu
Yavru alıcam da emin olamadım safkan mı değil mi bakabilir misiniz ?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Safkan olup olmadığını anlamak için seceresine bakmak gerekir, uzaktan bakarak bir şey söylemek mümkün olmayacaktır.

Coochie Man

Hayvansever
Kopek Dostu
Safkan olup olmadığını anlamak için seceresine bakmak gerekir, uzaktan bakarak bir şey söylemek mümkün olmayacaktır.
Secere hakkında pek bilgim yok nasıl oluyor sahibi verdiği ilanda bahsetmemişte ne yapmam lazım aydınlatabilir misin?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Secere, canlının aile geçmişinin belgesidir. Bunun için sahibine seceresinin olup olmadığını sormanız gerekiyor, eğer olmadığını söylerlerse safkan olup olmadığı bilinemez demektir.

MehmetKr

Hayvansever
Kopek Dostu
"istemesi" yeterli bir sebep değil mi ? :)
Değil tabi ki. İnsanlar her istediğini sırf istediği için yaparsa durum vahim. Öncelikle isteğinin mantıklı olup olmadığını sorgulamak gerekir.
Secere hakkında pek bilgim yok nasıl oluyor sahibi verdiği ilanda bahsetmemişte ne yapmam lazım aydınlatabilir misin?
Sahibi ilana yazmamissa scrli değildir. Scrli malteseler en az 5000tlden başlar. Daha ucuza scrli olduğu iddia edilen köpekler muhtemelen scrli değildir sahte scr çıkarılmıştır. Annesi babası scrli köpege scrli diyemeyiz. Köpeğin scrli olması için ciftlesmeden önce hem anne köpeğin hem baba köpeğin federasyonun yarışmasına katılip üretilebilir izni alması ondan sonra da bu izin verilen köpekle diğer izin verilen köpeği ciftlestirecegine dair belgeleri vermesi gerekir.
Piyasadaki birçok scrli diye satılan köpek aslında scrsizdir. Başka bir köpeğin scrsini kopyalayıp al bu o köpek diye scrli gibi konuşurlar.
Derseniz ki tamam benim param var ben o scrli alicam sizi bir karmaşa daha bekliyor hangi federasyonun scrsini almalıyım ve a scr mı b scr mı almalıyım?
Maltese ırkı fci scrsi alabilen bir ırk değil o yüzden en güvenilir olan ve uluslararası scr de verebilen bir federasyon olan fci scrli alamazsınız. Onun dışında pek güvenilir federasyon yok ama ukifed de scr veriyor ve Türkiye'de kurulan en eski federasyon. O yüzden ukifedi tercih etmeniz mantıklı olur.
Scr olarak a veya b arasındaki farkı öğrenmenizde fayda var çünkü a scrli köpek satan a scr en iyisi b scrli satan ikiside aynı der. Ama öyle değildir. Köpeklerin scrli olması için illa anne babasının belli olmasına gerek yoktur belli bir yaşa geldikten sonra yarışmalara katılıp scr alabilir bu durumda ona b scr verilir. Aynı zamanda annesi babası belli olsa bile 2 dedesi anneannesi veya babaannesinden biri bile belli değilse yine b scr alır. A scr alabilmesi icin 3 kuşak soyu bilinmelidir. Ha sırf dedesi bilinmiyor diye b scr alıyorsa bence çok da önemli değil zaten önemli olan sizin anne babayı görüp ona göre almanız.

He bana sorarsanız hiç bulaşmayın bu işlere gidin barınaktan sahipsiz bir küçük köpeği alın onu besleyin onun verdiği mutluluğu hiçbir scr veremez emin olun. Ama karar sizin tabi

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılmıyorum; istemesi yeterli bir sebep. Başkasının haklarına ve özgürlüğüne sıkıntı yaratmadıgı sürece insanların her istediğini yapma hakkı vardır. Sadece İstemesi bile yeterince mantıklı bir sebep.

Elbette once barınaklar gelmeli fakat daha bugun başka bir konuda yazmıştım, köpekler cinsliğine, safkanlıgına göre cok farklı özellıkler gösteriyor. Kedi gibi değiller. Zaten 15 yıl boyunca beraber yaşayacağı bir canlıyı seçebiliyor olması vahim bir durum değil. Eşinizi, arkadaşınızı seciyorsanız beraber yaşlanacagınız hayvanı da secebiliyor olmalısınız.

MehmetKr

Hayvansever
Kopek Dostu
Katılmıyorum; istemesi yeterli bir sebep. Başkasının haklarına ve özgürlüğüne sıkıntı yaratmadıgı sürece insanların her istediğini yapma hakkı vardır. Sadece İstemesi bile yeterince mantıklı bir sebep.

Elbette once barınaklar gelmeli fakat daha bugun başka bir konuda yazmıştım, köpekler cinsliğine, safkanlıgına göre cok farklı özellıkler gösteriyor. Kedi gibi değiller. Zaten 15 yıl boyunca beraber yaşayacağı bir canlıyı seçebiliyor olması vahim bir durum değil. Eşinizi, arkadaşınızı seciyorsanız beraber yaşlanacagınız hayvanı da secebiliyor olmalısınız.
Zaten kimse alamazsın izin vermiyoruz demiyor ama bir hayvanı o şartlardan kurtarmak çok daha güzel bir olay olduğu için hepimiz onu tavsiye ediyoruz. Farkettiyseniz en sona yazdım karar sizin diye