Açık Mama

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

TipAdam

Hayvansever
Kedi Dostu
Açık mama kullanan epey arkadaşım var ama bana göre sağlıksız olma durumu oldukça yüksek. Aldığınız yere gerçekten güvenmeniz gerekiyor. Tabi 1 ya da 2 kediden fazlasına sahipseniz, kapalı mamalar ekonomik anlamda sıkıntı yaratıyor ama yine de iyice araştırmanızı öneririm değerli dostum.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Kayseride açık mama satan yerler konusunda yardımcı olur musunuz özellikle n&d ve proplan marka mamaların açık halini nerden bulabilirim kedim çok iştahsız ve bi kaç farklı mama denemek istiyorum
Merhaba Nurcan hanım Kayseri bölgesi için yardımcı olamayacağım ama mamalar ile ilgili bilgi vermek istiyorum. Uzun yıllardır kedi ve köpek bakıyorum. Nd, acana, orijen çok güzel mamalar fakat ben tahılsız bu mamaları ev kedileri için çok uygun bulmuyorum kendimde kedimde deneyimlediğim kadarıyla sindirilebilmesi zor olabiliyor. Nd'nin az tahıllı olanıyla en azından başlayabilirsiniz. Firmaya mail atarak numune talep edebilirsiniz. Proplan uzun süre kullanıp memnun kaldığım bir marka ama benim kedim Royal canin sevdiği için onunla devam ediyorum. Açık mamaya karşı değilim 10 kg olan bir mama tek kediye 1 sene gidiyor. Aynı tazelikte saklanması da sıkıntı oluyor. Güvendiğiniz bir petshoptan yiyeceği kadar almak bazen mantıklı olabiliyor. Onun dışında sitelerden indirimleri de takip etmek avantajlı oluyor ama denemek için ilk etapta numune talebinde bulunmanızı tavsiye ederim. Hem mama hakkında fikriniz olur daha sonra açık aldığınızda size ne verdiklerini bilirsiniz.

Nurcan

Hayvansever
Merhaba Nurcan hanım Kayseri bölgesi için yardımcı olamayacağım ama mamalar ile ilgili bilgi vermek istiyorum. Uzun yıllardır kedi ve köpek bakıyorum. Nd, acana, orijen çok güzel mamalar fakat ben tahılsız bu mamaları ev kedileri için çok uygun bulmuyorum kendimde kedimde deneyimlediğim kadarıyla sindirilebilmesi zor olabiliyor. Nd'nin az tahıllı olanıyla en azından başlayabilirsiniz. Firmaya mail atarak numune talep edebilirsiniz. Proplan uzun süre kullanıp memnun kaldığım bir marka ama benim kedim Royal canin sevdiği için onunla devam ediyorum. Açık mamaya karşı değilim 10 kg olan bir mama tek kediye 1 sene gidiyor. Aynı tazelikte saklanması da sıkıntı oluyor. Güvendiğiniz bir petshoptan yiyeceği kadar almak bazen mantıklı olabiliyor. Onun dışında sitelerden indirimleri de takip etmek avantajlı oluyor ama denemek için ilk etapta numune talebinde bulunmanızı tavsiye ederim. Hem mama hakkında fikriniz olur daha sonra açık aldığınızda size ne verdiklerini bilirsiniz.
Teşekkür ederim

ThyReaL

Hayvansever
Kedi Dostu
Ali Bey mama ve yardımlarınız için teşekkür ederim.Hassasiyetle ilgilendiniz ne mutlu kedinize ki böyle güzel yürekli bi sahibi var.
Ben teşekkür ederim. Elimizden ne gelirse hazırız. Bize Kedim benim 3. Çocuğum çok mutluyuz onunla....

Kerems1

Hayvansever
Kus Dostu
Aktarlardan mama bulabilirsin. Ben sokaktaki hayvanlara aktardan açık mama alıyorum daha iyi oluyor.

bowie

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben açık mamayı Royal'i denerken yarım kilo almıştım, bir keresinde de ben şehir dışındayken bizimkiler sipariş vermemişler internetten ve mamasız kalacak diye yarımlık almıştık. Yeni mamayı sevecek mi diye denerken azıcık alınıp sonra büyük kapalı pakede dönülebilir bence ama güvenilir yerden alınırsa... Sonuçta bayat olup olmadığını bilemeyiz. Royal zorladı diye Proplan kitten'e geçireceğim benim yavruyu diye 400+400 başlangıç kitlerinden bulup aldım internette ve ilk kez açık almadan deneyebileceğim bakalım.(Sonra pişman oldum da ne yalan söyleyeyim, en az bir buçukluğu var ve proplan bir buçukluğuna oranla en az 20-30 lira fazla diye alamayacağımı düşündüğüm ND, 10 kiloluk mama söz konusu olunca aşırı ucuzlayıp sadece10 lira daha fazla oluyormuş fiyatı, royalin 10'luğundan falan da bayağı ucuzmuş... Neyse, birkaç ay sonra da ona geçeriz. :D )