Acana mama kullanan kedimin kusması

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Arşu

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar iyi günler. Önceki konumda mama arayışı içinde olduğu belirtmiştim. Acana mama aldım. İlk bir hafta herhangi bir sorun yaşamadım. Dün üst üste üç defa kustu. Veterinere götürdüm. Ateşi olduğundan dolayı, C vitamini ve kusma ilacı yaptı. Sonrasında acana mamayı kaldırdım ve sadece yaş mamayla besledim. Bu süreçte tekrardan kusmadı. Bu sabah veteriner kontrolü sonrasında, mamadan kaynaklanıp, kaynaklanmadığını öğrenmek için tekrar mama verdim. Yedikten belirli bir süre sonra tekrardan kusmaya başladı. Acana mama kullanıp, böyle bir sorun yaşayan oldu mu?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Merhaba, daha önce hangi marka mamayı kullanıyordunuz?

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Eski mamadan yeni mamaya direk geçiş mi yaptınız? Mama açık miydi kapalı miydi bir de?

Arşu

Hayvansever
Kedi Dostu
N&D mama kullanıyordum. Amazon'dan ACANA Balıklı kapalı paket satın aldım. Mama kabının yarısı N&D yarısı Acana olarak yeni mamaya geçiş yaptım. Sonrasında full Acana'ya devam ettim. Bu arada yukarıdaki yorumumda yanlış tabirde bulunmuşum. Veterinerden geldiğimizden beri sanki midesi kalkmış ve biraz sonra kusacakmış gibi irkiliyor. Fakat henüz kusmadı. Gözlemliyorum. Eğer kusarsa, yeni yorum atarım.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Peki kaç günde geçiş yaptınız? Mamanın son kullanım tarihine bir bakın. Eğer kusmaya devam ederse başka mama alın. Vucudu balıklı mamayı kabul etmiyor olabilir.