acaba kaç aylık kedi sahiplendirilmelidir

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Elbette. Kedinin size alışabilmesi için önemli olan yaşı değil, sizin ona verdiğiniz güven ve sevgidir. Yeteri kadar ilgilenir ve iletişim kurarsanız hızlıca yeni ailesine uyum sağlayacaktır. :)

Mercan

Hayvansever
Kedi Dostu
Yetişkin kediler bile alışıyor, 4 aylık küçücük yavru daha tabii ki alışır.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
4 yaşında bile kedi sahiplenebilir, alışmasını bekleyebilirsiniz hiçbir sorun olmaz :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Konu başlıgına göre bakacak olursak araştırmalarıma göre saglıklı bir yavru kedi için en az 45 gün anne sütünün şart oldugunu ancak yapılabiliyor ise 3 aylık ve sonrasında sahiplenilmesi gerektiğini ögrendim.

Tabi şartlar doğrultusunda anne olmadıgında ya da zorunluluk olduğunda daha erken alınabilir. Mesela ben 50 günlük iken aldım yavruyu, anne sütü alıyormuş ancak 5 kardeş olduğundan kaynaklı yeterli gelmemişti, kızım cok zayıftı. 490 gram gelen kedim 25 günde 900 gram oldu :)

Profesyonel olmayan ancak şahsi fikrime gelecek olur isek, daha önce kedi bakmamış ancak bilinçli birisi ise 2 aylıkken kedi almalı. Cünkü 2 fark ettim ki kedi 2 aydan sonra büyüme konusunda depar atıyot :) yani ilk aldıgımda bebek gibi olan kedim hala bir yavru olsa da o bebekliği artık yok. Haftada ortalama 100 gr kilo alıyorlar. İLk kediniz ise o bebek tatlılığını görmenizi, alamıyorsanız bile alana kadar gidip ziyaret edip sevmenizi tavsiye ederim.