6 aylık kediye mama

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar yeni kedi sahipleneceğim sahiplendikten sonra doğruca veterinere gidicem fakat bir de mamasını önceden hazır etmem lazım kuru mama yiyebiliyormuş. Sizin öneriniz ne olur ? Çok pahalı olmazsa iyi olur orta kalitede yeterli olur. İlk başta 10-15 günlük mama alıcam bittikten sonra toplu bir şekilde büyük paketlerinden almayı düşünüyorum.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Pro plan - n&d - orijen gibi kedi mamaları bayağı sağlıklı ve güvenilir diye biliyorum. Tabii fiyat konusunda aynı şeyleri söyleyemem :)

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Pro plan - n&d - orijen gibi kedi mamaları bayağı sağlıklı ve güvenilir diye biliyorum. Tabii fiyat konusunda aynı şeyleri söyleyemem :)
Mystics Düşük Takıllı Kedi Maması

Bu mamayı önerir misiniz ? şuanlık toplu büyük mamalardan almayı düşünmüyorum 2 ay sonra kısırlaştırıcam ona özel mamalar varmış sanırım ondan sonra 10-15 kg'lık mamalar almayı düşünüyorum bu sürece kadar da hangi mama kedime iyi gelir onu da öğrenmiş olurum.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik, mystic mamaları site içerisinde de tam puan alıyor, @Gülce hanımın anlattıklarını okudum ve oldukça yararlı bir mama olduğunu söylüyor. Dışarıdaki can dostlarımıza verdiğimiz kadar evdekilerimize de verebiliriz.

Ayrıca tam link paylaşmak yasak diyecektim düzeltilmiş :)

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik, mystic mamaları site içerisinde de tam puan alıyor, @Gülce hanımın anlattıklarını okudum ve oldukça yararlı bir mama olduğunu söylüyor. Dışarıdaki can dostlarımıza verdiğimiz kadar evdekilerimize de verebiliriz.

Ayrıca tam link paylaşmak yasak diyecektim düzeltilmiş :)
Üzgünüm forumda henüz yeniyim. Evet baya okudum önceki konulardaki mesajları da. Mystic almayı düşünüyorum denemiş olurum iyi gelir ve severse onla devam ederiz artık. Belki ilerde kısırlaştırdıktan sonra toplu aldığım zaman biraz daha üst seviye mama alabilirim.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik, eğer toplu bir şekilde alırsanız daha çok kâr etmiş olursunuz. Mystic'in bildiğim kadarı ile hepsiburada alışveriş sitesinde mağazası vardı oradan bakabilirsiniz dilerseniz?

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik, eğer toplu bir şekilde alırsanız daha çok kâr etmiş olursunuz. Mystic'in bildiğim kadarı ile hepsiburada alışveriş sitesinde mağazası vardı oradan bakabilirsiniz dilerseniz?
Çok teşekkür ederim evet gördüm yaklaşık 10 TL daha ucuz. Baya iyi oldu benim için. 2.5 kg alacağım 1.5 kg yerine.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik, rica ederim ne demek, amacımız hayvanlar için yapılacak olan para ne kadar çok kar edip daha fazla mama alırsak o kadar işlerine gelir :) ayrıca kedini tanıt bölümünden tanıtırsanız dostunuzu hikayesi ile birlikte çok sevinirim :)

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik, rica ederim ne demek, amacımız hayvanlar için yapılacak olan para ne kadar çok kar edip daha fazla mama alırsak o kadar işlerine gelir :) ayrıca kedini tanıt bölümünden tanıtırsanız dostunuzu hikayesi ile birlikte çok sevinirim :)
Hafta içi sahiplendiğim zaman açmayı düşünüyorum teşekkür ederim. Ayrıca 2.5kg olan köpek mamasıymış neyse problem değil :).

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik, bugün yoğun iş temposundan dolayı okuduğum konuyu karıştırdım adeta, kusura bakmayın lütfen bayağı kafam doluydu ben sizi bir an sahiplendiniz sandım :)

Aklınıza gelen her soruyu uygun kategoriye açarsanız eğer cevapları ben de merak ediyorum bu şekilde, eksiklerimi tamamlamış oluyorum

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Mystic kedi mamasını ben de öneriyorum. Son dönemlerde karşılaştığım en güzel mamalardan bir tanesi diyebilirim.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bütçe aralığınız nedir?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Bu yazdıgım tamamen şahsi fikrimdir ve kediden kediye değişebilir.

Mystic içerik olarak cok güzel gözükse de açıkcası bir yerde sorun oldugunu düşünüyorum. Son sahiplendiğim evlat 1 ay boyunca mystic ile beslenmiş, tüyleri mat ve cansız ayrıca azıcık yiyor yerken de zorlanıyor gibiydi. Mama değişikliği sonrası 10 günde %80 toparladı hayvan kendini, bu nedenle mystic e ön yargım oluştu.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Bütçe aralığınız nedir?
Şu 2 aylık süreçte 1 ayda 50-60 TL'lik mana alıcam yani 2 ayda 120 TL civarında mamaya bütçe ayırdım. Bu arada 1.5 kg mama ne kadar yeter hiç bilmiyorum bakalım kedinin ne kadar yediğinede bağlı tabi. Okuduklarıma göre yaklaşık 20-25 gün yeter diye tahmin ediyorum.

Mystic içerik olarak cok güzel gözükse de açıkcası bir yerde sorun oldugunu düşünüyorum. Son sahiplendiğim evlat 1 ay boyunca mystic ile beslenmiş, tüyleri mat ve cansız ayrıca azıcık yiyor yerken de zorlanıyor gibiydi. Mama değişikliği sonrası 10 günde %80 toparladı hayvan kendini, bu nedenle mystic e ön yargım oluştu.
Sipariş verdim artık, bunu deneyeyim bitene kadar eğer memnun kalmazsam değişirim artık.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu

Mystic kedinize alerji yapmış olabilir. Benim köpeğime de benzer şekilde alerji yapmıştı. Her kediye ve köpeğe iyi gelmiyor maalesef.