56 günlük shih tzu

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

onurall

Hayvansever
Kopek Dostu
Arkadaşlar merhaba persembe günü shih tzu sahiplendim. İlk gün baya iyi yemişti. Veteriner de gelip yaş mama vermişti. Galiba ondan dolayı baya iyi yemişti ama son iki gündür günde 2 öğün yiyor toplam bir avuç kadar yiyor normal midir ne yapmam lazım?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba

Köpeğiniz kaç kilo

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Mama yeme işini kiloya göre hesaplamak gerekiyor.

Normalde her 100 gr için 8-10 gr aralığında yiyor diyebiliriz.

1.5 kilo olduğunu varsayarsak gunde 120 gr civarı yemeli.

onurall

Hayvansever
Kopek Dostu
Aldığımız mama paketinin arkasında 1.5-3 ay arası için 50 gram yazıyordu
Galiba küçük ırk bir köpek oldugu için

340070007

Hayvansever
Kedi Dostu
Geçmişte köpek beslediğim için biliyorum. Eğer mamayı sevmedilerse açlıktan ölecek duruma gelinceye kadar yemiyorlar.
Farklı mamalar da denemelisiniz. Mamasını değiştirene kadar 3-4 gün inatla yemeyen bir köpeğimiz vardı.
İş yerinden bir arkadaşımın köpeği de eve geldiği ilk günden itibaren açlıktan mecbur kalana kadar yemezdi yemeğini. Huyunu çok sonradan öğrendik. Doğduğu yerde insan yemekleri de veriyorlarmış. Bu yüzden mamasına insan yemeği koymadan asla yemiyor.

Köpeğinizin sahiplenmeden önce hangi mamaya alıştırıldığını öğrenin. Onunla başlangıç yapın. Brit, ND, RC, Hills mamalardan numune boylarında isteyip deneyebilirsiniz. Bir de köpeğinizin kesinlikle kuru mama da yemesini sağlamalısınız. Bu dönemde sadece yaş mamaya alışırlarsa bir daha kuru mamaya alıştıramama olasılığınız da var.

onurall

Hayvansever
Kopek Dostu
Geçmişte köpek beslediğim için biliyorum. Eğer mamayı sevmedilerse açlıktan ölecek duruma gelinceye kadar yemiyorlar.
Farklı mamalar da denemelisiniz. Mamasını değiştirene kadar 3-4 gün inatla yemeyen bir köpeğimiz vardı.
Brit, ND, RC, Hills mamalardan numune boylarında isteyip deneyebilirsiniz. Bir de köpeğinizin kesinlikle kuru mama da yemesini sağlamalısınız. Bu dönemde sadece yaş mamaya alışırlarsa bir daha kuru mamaya alıştıramama olasılığınız da var.
Tamamdır çok çok teşekkür ediyorum. İshal olduğundan dolayı poposunda bir sertlik vardı. Meğer dışkı kalıntısıymış. Ilık suyla sadece o bölgesini yıkadık kuruladık iştahla mamasını da yedi suyunu da içti kakasını da yaptı şuan uyuyor :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
İş yerinden bir arkadaşımın köpeği de eve geldiği ilk günden itibaren açlıktan mecbur kalana kadar yemezdi yemeğini. Huyunu çok sonradan öğrendik. Doğduğu yerde insan yemekleri de veriyorlarmış. Bu yüzden mamasına insan yemeği koymadan asla yemiyor.

Köpeğinizin sahiplenmeden önce hangi mamaya alıştırıldığını öğrenin. Onunla başlangıç yapın. Brit, ND, RC, Hills mamalardan numune boylarında isteyip deneyebilirsiniz. Bir de köpeğinizin kesinlikle kuru mama da yemesini sağlamalısınız. Bu dönemde sadece yaş mamaya alışırlarsa bir daha kuru mamaya alıştıramama olasılığınız da var.
Royal Canin ve Hills tavsiye etmem, köpek sevse bile kullanılmaması gereken mamalar olduğunu düşünüyorum. Proplan da pek iyi marka değildir. Onun yerine Brit Fresh, Naturea gibi markalara yönelmenizi öneririm.

340070007

Hayvansever
Kedi Dostu
Royal Canin ve Hills tavsiye etmem, köpek sevse bile kullanılmaması gereken mamalar olduğunu düşünüyorum. Proplan da pek iyi marka değildir. Onun yerine Brit Fresh, Naturea gibi markalara yönelmenizi öneririm.
Geneli düşündüğünüzde haklısınız. Ancak bazı özel durumlarda ne yazık ki o mamalara yönelim gerekebiliyor. Benim köpeğimin alerjik bir bünyesi vardı. RC French Bulldog hariç hangi mamayı verdiysek kaşıntı ve döküntü yaptı. Sadece onunla besleyebiliyorduk. Bu süreçte de bir sıkıntısını görmedim.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Alerji, kaşıntı probleminiz varsa raw/barf beslemeye geçmenizi öneririm. Royal Canin ve Hills uzun vadede bünyeye ciddi zarar verir. Örneğin Royal Canin devamlı kullanıldığında bağımlılık yapar, kedi/köpek farklı mamaya geçmek istemez.