4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Değerli hayvansever dostlar, Dünya Hayvanları Koruma Günü 4 Ekim olarak her yıl hayvanseverler tarafından kutlanmaktadır.

Aslında hayvanseverler olarak sadece bir gün değil, her gün korumaya çalışıyoruz fakat toplumda o kadar art niyetli insanlar var ki buna dahi karşı çıkacaklarını düşünüyorum. Ben insanları ötekileştirmek istemiyorum fakat insanların birbirlerine de saygılı olmaları gerekiyor. Kimse kimseyi sevmek zorunda değildir fakat eğer bir insan kedisini, köpeğini, kuşu vs. çok seviyor ona gerçekten aşık ise bu insana saygı duymalıyız.

Anadolu'da birçok yerde (bulunduğum şehir de dahil) kedi akıllı, köpek akıllı, kuş akıllı diyerek küçümsemeye çalışırlar ama hiç birisinde beyin olmadığının farkındayım. Hayatı boyunca hiçbir hayvanın başını dahi okşamamış bir insandan nasıl merhamet bekleyebiliriz ki? Toplumda çok fazla insan; o kadar para verip hayvanlara mama almak yerine Dünya'da o kadar aç insan var, diyor. Kendilerince haklılar, çok merak ettiğim bir konu var; peki kaçı yardım ediyordur sizce?

Eğer bahsetmiş olduğum kişi/ler bu yazımı okuyorlar ise, hayvanların karınlarını doyuran kişiler diğer insanları sizden çok düşünüyor ve sizden daha çok yardımda bulunuyorlar emin olun. Hayvanlar'ı seven kişiler; doğayı da sever, insanı da sever... hiçbir canlıyı ayırt etmeden severler, sadece içerisinde pislik ve şiddet olan kişilerden nefret ederler.

Biraz fazla yükselmiş olabilirim, aslında sakin yazmaya çalıştım. Hayvanları koruma günümüz kutlu olsun değerli hayvanseverler.

Saygı, sevgi ve hayvanlar ile kalın.

Ekli dosyalar

• 4-ekim-dunya-hayvanlari-koruma-gunu.png
    4-ekim-dunya-hayvanlari-koruma-gunu.png
    510.8 KB · Görüntüleme: 214
  • 4-ekim-dunya-hayvanlari-koruma-gunu-1.png
    4-ekim-dunya-hayvanlari-koruma-gunu-1.png
    468.3 KB · Görüntüleme: 280

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@cigdemcnkc, hani sevgililer gününde bazı insanlar sadece o gün çok fazla değer verirler ya öyle olmasın değil mi? :) Ben samimi bulmuyorum açıkçası insanların tek bir gün diğer insanlara fazla değer vermelerini. Benim hayvanlar üzerindeki samimiyetim hiçbir zaman değişmez, o nedenle her gün daha fazla seviyorum :)

Banu Zorluoğlu

Hayvansever
Kedi Dostu
@cigdemcnkc, kesinlikle her gün kutlamak gerekiyor. sadece bir gün değer vermek çok anlamsız olur diye düşünüyorum. Tevfik bey durumu da izah etmiş zaten :)