3 haftalık yavrular gaz sorunu

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Zeyneprn

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba, Bu yavrular hakkında sorduğum 3. Soru oluyor dertler bir türlü bitmedi..
Annelerinin başta reddettiği 1 haftalık iken kabul ettiği yavrularımız var. Kardeşlernden büyüme konusunda geri kaldılar, yeterince ememediklerini düşünüyoruz bu yüzden ek besleme yapıyoruz. Veterinerden aldığımız anne sütü tozunu normalde üzerinde yazan50 ml suya 1 ölçek iken 75-80 ml suya bir ölçek olarak sulandırıyorum ama gaz yaptılar sanırım karınları şişti davul gibi oldu. 2.5 saatte bir 5 ml olarak besliyorum bebekleri ama gaz olayı beni endişelendiriyor. Masaj yaptığım zaman hafif hafif gırklıyorlar ama yetmedi malesef.Anneleri de eskisi kadar uzun süre emzirmiyor, dolaşmak istiyorum. İri olan kardeşlerini sık sık alarak küçüklerin emmesini sağlıyorum. Sizce verdiğim besin miktarı mı fazla, daha uzun aralıklarla mı vermeliyim, daha fazla mı sulandırmalıyım? Şimdiden teşekkür ederim.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Eğer beslendikten sonra hâlâ aç ve süt arıyor hâlde değillerse ek besleme yapmanızı tavsiye etmem. Anne hepsine bakıyorsa, tuvaletlerini yaptırıp temizliyorsa onları doyuruyordur da. Anne sütüyle ek besin iyi sonuçlar doğurmayabiliyor.

Zeyneprn

Hayvansever
Kedi Dostu
Eğer beslendikten sonra hâlâ aç ve süt arıyor hâlde değillerse ek besleme yapmanızı tavsiye etmem. Anne hepsine bakıyorsa, tuvaletlerini yaptırıp temizliyorsa onları doyuruyordur da. Anne sütüyle ek besin iyi sonuçlar doğurmayabiliyor.
Teşekkür ederim, yani hem anne sütü hem ek besin olduğu için mi böyle olmuştur sizce? Diğer kardeşleri neredeyse 3 katı yavruların. Buraya sorduğumda beslemem gerektiğini söylemişlerdi. Güçsüz düşüp hastalanmalarından korkuyorum

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Dediğim gibi anne görevini yerine getiriyorsa siz yavaş yavaş elinizi çekmeye çalışın. Anne bebeklere diğerlerine baktığı gibi bakmıyorsa o zaman devreye siz girmelisiniz. Diğer yavrular doğduğundan beri sütle beslendiklerinden dolayı boyutlarının daha büyük olması normaldir. Süt tozuyla beslenen kediler daha cılız görünebilir. Önemli olan alabildikleri kadar anne sütü almaları. Anne sütüyle toparlanamayan kedinin süt tozu ile toparlanması imkansıza yakındır.