3 aylık köpeğim insanlara ve hayvanlara yolda bağırıyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Ezgiclskn

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba, 3 aylık bir golden-sokak köpeği mix dişi köpeğim var. Aşıları yeni bittiği için daha yeni yeni çıkarmaya başladım fakat çıkamadığı zamanlar balkondan insanlara havliyordu ve bu olay şimdi yolda yürürken insanlara,hayvanlara havlamasina dönüştü.İnsanlardan ve köpeklerden çok korkuyor bazı oyun oynamak isteyen sahipli uysal köpekler benim köpeğime yaklaşınca aşırı korkuyor ve hareketsiz kalıyor. Bu durumlar için ne yapmam lazım?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Kıyamam ya :) eğer benim eski evladım gibisize takıntılı değil ise muhtemel asagıdaki sebeplerden birisidir.

Birkaç sebebi olabilir, evi ve sizi koruma içgüdüsünden olabilir, insanlardan korkuyor ya da onu terk etceğinizi düşündüğü için de havlayabilir.

Yazdıgınıza göre eğlence ve oyun amaclı havlamadıgını düşünüyorum.

Zamanla alışacaktır, havladıgı zaman kızmayın, mümkünse onunla aynı boy hizasına kadar eğitilip sarılın, yüzünü sevin :)

Ezgiclskn

Hayvansever
Kopek Dostu
Kıyamam ya :) eğer benim eski evladım gibisize takıntılı değil ise muhtemel asagıdaki sebeplerden birisidir.

Birkaç sebebi olabilir, evi ve sizi koruma içgüdüsünden olabilir, insanlardan korkuyor ya da onu terk etceğinizi düşündüğü için de havlayabilir.

Yazdıgınıza göre eğlence ve oyun amaclı havlamadıgını düşünüyorum.

Zamanla alışacaktır, havladıgı zaman kızmayın, mümkünse onunla aynı boy hizasına kadar eğitilip sarılın, yüzünü sevin :)
Teşekkür ederim deneyeceğim😊