20'lik Diş Çıkartanlar Sorun Yaşadı Mı?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba değerli hayvansever dostlarım, 20'lik diş çıkartanlar sorun yaşadı mı? 20'lik dişlerimi çıkarttım ama sanki kırılmış gibi dilimi, damağımı kesmeye başladı. Çok fazla diş hekimi tanıyorum, daha önce dental sektöründe e-Ticaret müdürlüğü yapmıştım çok sevdiğim abim muayene etti çekmemiz gerekiyor dedi.

Dişimin sadece ucu çıkmış o da kesiyor gibi etki yaratıyor ve çenemi ağrıtıyor, önce sağı çekmemiz lazım dedi 2 hafta sonrada solu çekmemiz gerekiyor dedi. 20'lik diş çektiren oldu mu? Herhangi bir sorun yaşadınız mı? Acısı nasıl oluyor, diş konusunda biraz ben endişeliyim, çok temiz bakarım dikkatli bakarım ama bu sonradan çıkan 20'lik dişler beni uyutmuyor.

Çektireceğim dişleri o tartışılmaz bir gerçek, bir de sizlere sormak istedim.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
çok geçmiş olsun 🙏

Çok teşekkür ederim ama pek geçeceği yok diş hekimine gitmeden :) diş ağrısı çok fena bir hastalık, muhtemelen bu hafta değil de haftaya gidebilirim. Bu hafta bayağı işlerim var halletmem gereken, birkaç ay dişimi sıktım biraz daha sıkarım sanırım :)

denizddgl

Hayvansever
Kedi Dostu
Gecmis olsun benimkiler gömülü röntgen çektirmiştim tamamen yan yatmis her zaman olmuyor ama bazen agri yapiyor cikamadigi icin ete baski yapiyor o zaman agrisi fena 😕 sorunsuz sekilde atlatirsiniz umarim 🙏🏻

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Gecmis olsun benimkiler gömülü röntgen çektirmiştim tamamen yan yatmis her zaman olmuyor ama bazen agri yapiyor cikamadigi icin ete baski yapiyor o zaman agrisi fena 😕 sorunsuz sekilde atlatirsiniz umarim 🙏🏻

Çok teşekkür ederim, o şekilde hiç dayanamazdım sanırım ben. Hafif ucu çıkmış, hazır çıkmış ben de kökten çektireyim kurtulayım diyorum. Umalım da güzel ve sorunsuz bir şekilde geçsin, yüz yıllar sonra ilk defa dişçiye gideceğim 😂

denizddgl

Hayvansever
Kedi Dostu
Cekilecegi icin sanslisiniz 🙂benim yarilip alinmasi gerekiyor bir gün yürek yersem ben de gidecegim 😄

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Cekilecegi icin sanslisiniz 🙂benim yarilip alinmasi gerekiyor bir gün yürek yersem ben de gidecegim 😄

Eğer yürek yiyerek giderseniz, yanınızda birisi olduğunda o da ciğer yesin sizi gördüğünde zor dayanır. Arkadaşımın dişi çekildi, kendimi o kadar kastım ki. Dental sektöründe pazarlama yaptığım dönemlerde, implant tanıtımı için gitmiştim ön dişlere implant çakıyordu hoca bistüri ile kestiğini gördükten sonra kanı gördüm ve sonrası ben de yok 😂 normal de dişlerimi fırçalayıp bakardım, insanların dişlerine bakmadıktan sonraki çektiği acıları gördükten sonra diş ipi temizliği, gargara (doğal), marvis diş macunu vsvs çok özen göstermeye başladım 😇

Bu arada diş macunu olarak kesinlikle marvis tavsiye ederim, muhteşem bir diş macunudur. Gratis değil de diğer makyaj ürünleri satan firmada vardı sanırım🤔 ben hepsiburada üzerinden sipariş geçiyorum☺️

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Hayatımın en kotu 1 senesiydi o 20likler devri. 2009da ilk 20ligimi çıkardım. İlk kez diş çektirdim ve çok kötüydü. O ağrıyı unutumam. Diğerlerini de 2012 de çektirdim. Hatta normal hastanede çekilmedi, üniversite hastanesine gittim. Birinin kökü sinir ucundaymis ve dudağının dahi uyuşuk kalma ihtimali vardı. Kağıt imzalattılar, 45dakikada yarilip anca çekildi. 1 hafta sonra dikişlerimi aldırmaya gidecektim, o sabah da dikislerim patladı. Hayatımın en kotu tecrubelerinden biridir. Diğerleri gayet rahat çekildi gömülü olmalarına rağmen ama o 2 tanesi... 1 hafta ağladım ağrıdan. İcmedigim ağrı kesici kalmamıştı. Geçmiş olsun @Tevfik

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Hayatımın en kotu 1 senesiydi o 20likler devri. 2009da ilk 20ligimi çıkardım. İlk kez diş çektirdim ve çok kötüydü. O ağrıyı unutumam. Diğerlerini de 2012 de çektirdim. Hatta normal hastanede çekilmedi, üniversite hastanesine gittim. Birinin kökü sinir ucundaymis ve dudağının dahi uyuşuk kalma ihtimali vardı. Kağıt imzalattılar, 45dakikada yarilip anca çekildi. 1 hafta sonra dikişlerimi aldırmaya gidecektim, o sabah da dikislerim patladı. Hayatımın en kotu tecrubelerinden biridir. Diğerleri gayet rahat çekildi gömülü olmalarına rağmen ama o 2 tanesi... 1 hafta ağladım ağrıdan. İcmedigim ağrı kesici kalmamıştı. Geçmiş olsun @Tevfik

Sinem, teşekkür ederim ve ayrıca yine teşekkür ediyorum gitmekten vazgeçtim 😀 hafif hafif ağrılara dayanırım yine gitmem böyle bir şey için, tüylerim diken diken oldu 😂

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Tevfik, Hahahahah ya herkes de aynı şey olmuyor. Eşim 40 yaşında hala çıkarmadı. Bir arkadasimin sorunsuz çekildi. 20likler gereksiz dişler. Yanındaki dişi de çürütüyor maalesef. Çektir hepsini yardirip kurtul. 1 kere çekiyorsun onu. Cikmayani devamlı...

denizddgl

Hayvansever
Kedi Dostu
Eğer yürek yiyerek giderseniz, yanınızda birisi olduğunda o da ciğer yesin sizi gördüğünde zor dayanır. Arkadaşımın dişi çekildi, kendimi o kadar kastım ki. Dental sektöründe pazarlama yaptığım dönemlerde, implant tanıtımı için gitmiştim ön dişlere implant çakıyordu hoca bistüri ile kestiğini gördükten sonra kanı gördüm ve sonrası ben de yok 😂 normal de dişlerimi fırçalayıp bakardım, insanların dişlerine bakmadıktan sonraki çektiği acıları gördükten sonra diş ipi temizliği, gargara (doğal), marvis diş macunu vsvs çok özen göstermeye başladım 😇

Bu arada diş macunu olarak kesinlikle marvis tavsiye ederim, muhteşem bir diş macunudur. Gratis değil de diğer makyaj ürünleri satan firmada vardı sanırım🤔 ben hepsiburada üzerinden sipariş geçiyorum☺️Macrocenter

Bu arada diş macunu olarak kesinlikle marvis tavsiye ederim, muhteşem bir diş macunudur. Gratis değil de diğer makyaj ürünleri satan firmada vardı sanırım🤔 ben hepsiburada üzerinden sipariş geçiyorum☺️
Of of birebir tecrübe etmissiniz 😶 Diş beyazlatmaya takmıştım bir ara bir sürü marka denedim optik beyazlar reklamlarda çıkanlar falan alakası yok beyazlıkla.. Arm&hammer dan cok memnun kaldim baska markaya elim gitmiyor acikcasi. Marvis'in de iyi beyazlattigini duymustum renksiz ambalajli olan hatta macrocenter'da görmüştüm deneme fırsatım olmadı 😊

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
32 yaşındayım, tüm 20lik dişlerim düzgün biçimde çıktı. Bakan doktor azı dişi görevi görüyor resmen diyor :D

Ancak cürümeye cok musait, 1 tanesi 2-3 yıl önce minik bir cürüğü vardı. Doktor 20lik dişe dolgu yapmanın mantıgı yok çekeriz demişti. Ancak agrı bişi yapmadı cürük de gözükmediği için henüz yaptırmadım.