2021 Veteriner Ücretleri - Fiyatları

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Vinda, veteriner hekimlerin geneli iyi insanlar, ben bu şekilde düşünüyorum.

Çok nadir para meraklısı veteriner hekim çıkıyor ve bu bazı sektörlerde çok fazla oluyor. Zonguldakta sanırım en donanımlı veteriner klinikleri Ereğli'de?

Vinda

Hayvansever
Kedi Dostu
@Vinda, veteriner hekimlerin geneli iyi insanlar, ben bu şekilde düşünüyorum.

Çok nadir para meraklısı veteriner hekim çıkıyor ve bu bazı sektörlerde çok fazla oluyor. Zonguldakta sanırım en donanımlı veteriner klinikleri Ereğli'de?
Evet, Ereğli diğer ilçelere hatta merkeze göre daha donanımlıdır. Zaten bilinen iki veteriner var. İkisinin de öyle para koparan bir tip olduğunu söyleyemem. Yavrumu ilk alıp gittiğimde ateşini ölçmüşler, genel sağlık taramasını yaptırmıştım. Dış parazit falan da yapılmıştı 50tl alındı. Cüzi miktarlar.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Vinda, aslında güzel bir noktaya değindiniz. Birçok kişi veteriner hekimin kendisine iyi davrandığı için gittiğini söylüyor, daha sonra anladım ki hiçbir şekilde benim dostumla ilgilenmiyor dediklerini duydum.

En önemli olan bizim sokakta veya evimizde beraber olduğumuz hayvan dostlarımız. 😇 fiyat gayet normal, ben de cüzi miktar olduğunu düşünüyorum.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Fiyatların hiç vicdanı sızmalamaz mı be kardeşim😳 Zonguldak'da en donanımlı veterinere gidiyorum. Aşı başına 70tl alıyordu. Ocak ayında aşı fiyatı artacak demişti umarım direkt 100e fırlamaz. Öğrenci olunca da pandemi sağolsun elimiz kolumuz bağlı kaldı. Zaten bütçem darda olduğundan anca yavruya iç-dış ve karma aşılarını yaptırabiliyorum. 😔

Veterinerden iç parazit hapı alabilirsin. Tekli paketi 20-25₺ arası oluyor. Dış parazit içinse 2 3 sene rahat gidecek dış parazit spreyi var. Veterinerim önerdi, markasını bulursam yazarım istersen.

Izmirde ic paraziti 50 tl den aşağı satan yer bulamadım, ic dis min 100 tl fiyat veriyorlar:(

Vinda

Hayvansever
Kedi Dostu
Izmirde ic paraziti 50 tl den aşağı satan yer bulamadım, ic dis min 100 tl fiyat veriyorlar:(
Bir paket almak istiyorum dediğinizde mi 50tl diyorlar? Çok pahalı. Ki 4lü dış parazit tüplerini bile 30tlye alıyorum. Dış parazit sipariş edebilirsiniz de iç parazit için bir şey diyemeyeceğim.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Tevfik, o kadar yok ya. Biz kassandraya cidden ultra ultra lüks bakıyoruz. Geçen hesapladım. Aşıları, vitaminleri, kısacası her şeyi dahil aylık 250i geçmiyor yıl bazinda bakarsan.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Sinemelawen, aslında bu harcamalar kişiden kişiye göre değişiyor, benimkisi kabaca bir hesaplama. Maalesef 250-300 lira gibi rakamlar öğrenci, işsiz ve geliri hiç olmayan kişiler içinde çok.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Tevfik, tabi orası öyle. Kassandra reis her şeyin en kalitelisini, en pahalısini yediği için 😂😂😂

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Tevfik, tabi orası öyle. Kassandra reis her şeyin en kalitelisini, en pahalısini yediği için 😂😂😂

Kassandra ve tüm kedilerin en kaliteli şekilde bakılıp, beslenmesi gibi bir dileğim oldu 2021 yılında :)

Ben veteriner hekimlerin düşüncelerinide merak ediyorum, aslında birçok veteriner hekimi yakında davet edeceğim bir projem olacak sitemiz içerisinde. Kendilerininde yorumunu alırsak eğer harika olacak :)

Vinda

Hayvansever
Kedi Dostu
Konuya son noktayı koyayım, 3 hafta önce 70₺ verdiğim aşıya bugün 100₺ verdim..

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu

Bu nasıl bir zam😳 ben gerçekten anlam veremez bir hâle geldim bu zamlara, 70 lira olsun en fazla 80 lira ama bu fiyatlar nedir böyle...

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu

Fiyat revizeleri hemen yapılmış.

Burada veteriner hekimlere birşey demiyorum tabi ki, sonucta insan saglıgı gibi hayvan saglıgı da son derece önemlidir.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu

70 liralık olan bir ürün 75 lira olsun maksimum 80 lira olsun ama bu fiyat bana çok abartı geldi veteriner hekimler elbette kazansınlar fakat hayvan besleyen insanlarında çoğunun bütçesinin kısıtlı olduğunu bilmeleri gerek :(

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Fiyatlar nedeniyle çoğu insan aşı yaptırmıyor ve petshoplarda satılan bitkisel urunleri kullanıyor.
Ben hala ic dis parazit i onlar yapmadığı zaman bile %100 kar ile satmalarına kızıyorum
Zaten 2 kedi için 1000 lira veriyorum 2 aylik asi döneminde. En azından kendi hastalarına bunu yapmasınlar:(

Vinda

Hayvansever
Kedi Dostu
Evde kendim hazırladığım dış paraziti kullanmaya başladım, iç parazit için Tenizol haptan 5 6 paket aldım. Karma aşıları bitti. Lösemiye param henüz yok. Aslında var ama kısırlaştırma için birikiyorum. Kuduz aşısını da belediyeye yaptırıcam