2021 Veteriner Ücretleri - Fiyatları

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu

Değerli hayvanlar.net kullanıcıları/ziyaretçileri, 2021 yılına ait Veteriner Fiyatları - Ücretleri aşağıdaki tabloda gördüğünüz gibidir. Aşağıda gördüğünüz veteriner fiyatlarının rakamları ortalama fiyatlardır. Elbette geçtiğimiz yıllara göre fiyatlarda artış gözükmektedir fakat birçok veteriner hekim bu durumu dövize bağlamaktadır. Hayvanseverler ise madem dövize bağlı, döviz çıktığında fiyatlar yükseliyor peki neden döviz düştüğünde fiyatlar yeniden inmiyor diye cevap vermektedir. Veteriner hekimlerin belirlemiş olduğu bu fiyatlar hakkında fikir ve düşüncelerinizi bu konu altında yorum olarak belirtebilirsiniz.

Yaşamış olduğunuz şehir, ilçe, kasaba ve köy gibi yerlerde bu ücretler çok büyük değişimler gösterebilir. O nedenle 2020 yılı veteriner fiyatları ile karşılaştırıp en doğru sonuca ulaşabilirsiniz. 2019 yılına ait veteriner ücretleri de sitemizde yer almaktadır eğer karşılaştırmak isterseniz Veterinerler kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Siz değerli hayvan severler veteriner hekiminize ortalama ne kadar tutar ödüyorsunuz? Hangi hastalık için ne kadar tutar belirttiğinizi konu altında yorum olarak belirtirseniz eğer birçok hayvansever görmüş olur ve daha fazla bilinçlenmiş olur.

Veteriner Muayene Fiyatları

Hayvanseverler için sevimli minik dostların sağlık durumları son derece önemlidir. Uzun yıllar sağlıklı bir şekilde yaşayabilmeleri için periyodik olarak veteriner bakımlarının yapılması gerekiyor. Genel muayene ya da herhangi bir kaza durumunda alanında uzman bir veterinerin bakımına muhtaç olan bu hayvanlar belirli ücretler karşılığında tedavi edilebiliyorlar. Veteriner ücretleri de bu bağlamda her sene güncelleniyor. Fakat her sene güncellenen rakamlar arasında ciddi uçurumlar olmuyor.

Kedi Genel Muayene: 100-140 TL
Köpek Genel Muayene: 100-140 TL
Kedi Kontrol Muayenesi: 60-80 TL
Köpek Kontrol Muayenesi: 60-80 TL
Kedi Acil Durum Muayenesi: 125-175 TL
Köpek Acil Durum Muayenesi: 125-175 TL
Kafes Kuşları Muayene: 55-85 TL
Sürüngen Muayene: 75-125 TL
Kemirgen Muayene: 55-125 TL

Veteriner Kuduz Muayene Fiyatları

Sokak ve ev hayvanlarında ciddi bir hastalık olarak nitelendirilen kuduz önceden önlemi alınması gereken bir sorundur. Alanında profesyonel bir veterinerden hizmet alarak kuduz sorununun tamamen ortadan kalkması sağlanabilir. Gerekli aşıların periyodik olarak vurdurulması hayvanlar açısından önemli olduğu kadar kişiler açısından da büyük bir önem taşıyor. Veteriner fiyatları kuduz aşısı bakımından farklılık gösterebilir. Ancak ulaşılabilir düzeyde olduğu söylenebilir.

Kedi Kuduz Aşısı: 100-130 TL
Kedi Karma Aşı: 105-125 TL
Kedi Lösemi Aşısı: 105-125 TL
Kedi FIV Aşısı: 125-140 TL
Kedi İç Parazit Uygulaması (Oral): 55-65 TL
Kedi İç Parazit Uygulaması (Enjetabl): 70-80 TL
Kedi Dış Parazit Uygulaması: 40-50 TL
Köpek Kuduz Aşısı: 85-100 TL
Köpek Karma Aşı: 95-120 TL
Köpek Corona Aşısı: 95-120 TL
Köpek B.Bronchiseptica Aşısı: 95-120 TL
Köpek Lyme Aşısı: 120-140 TL
Köpek İç Parazit Uygulaması (Oral): 55-70 TL
Köpek İç Parazit Uygulaması (Enjetabl): 75-125 TL
Köpek Dış Parazit Uygulaması: 55-70 TL

2021-yili-veteriner-fiyatlari-ucretleri.png

Veteriner Enfeksiyon Muayene Fiyatları

Hayvanlar bazen yediklerinden bazen de çeşitli yaralanmalara maruz kalarak enfeksiyon riski ile karşı karşıya kalabilirler. Böyle durumlarda veteriner kontrolü ve ilaç tedavisi her zaman gereklidir. Kişilerin evde bilinçsiz bir şekilde hayvanlarını tedavi etmeye çalışmaları oldukça olumsuz sonuçlar doğurabilir. Böyle durumlarda tek yapılması gereken ulaşılabilir veteriner fiyatı karşılığında petlerin bakımının ve tedavisinin yapılmasıdır.

Subkutan Enjeksiyon: 45-70 TL
İntramuskuler Enjeksiyon: 45-70 TL
İntravenöz Enjeksiyon: 65-80 TL
Subkonjuktival Enjeksiyon: 65-80 TL
İntraartiküler Enjeksiyon: 140-180 TL

Muayene Sonrası Tedavi Ücretleri

Sağlıklı bir hayvan beslemek isteyen kişilerin bu sevimli canlılar için periyodik olarak bakım desteği almaları gereklidir. Beslenmeleri ve barınmaları ne kadar iyi olursa olsun çeşitli nedenlere bağlı olarak hastalanmaları söz konusu olabilir. Böyle durumlarda uygun veteriner ücreti ödeyerek onların tedavi edilmelerini sağlayabilirsiniz. Muayene sonrasında ödenen tedavi ücretleri bütçeyi zorlamayacak düzeydedir.

Anal Keselerin Temizlenmesi: 70-90 TL
Anal Keselerin Temizlenmesi (Lavaj): 145-185 TL
Korneal Fluoresin Uygulaması: 60-70 TL
Shirmer Gözyaşı Testi: 60-70 TL
Karın İçindeki Sıvı Drenajı: 130-180 TL
Dişi İdrar Yolu Sondası: 130-180 TL
Erkek İdrar Yolu Sondası: 85-100 TL
Basit Yara Temizleme: 70-90 TL
Komplike Yara Temizleme: 170-200 TL
Pansuman: 60-80 TL
Kulak Temizleme ve Yıkama: 105-125 TL
Lavman: 100-150 TL
Hospitalizasyon: 60-85 TL
Gastrik Lavaj: 170-195 TL
Mide Sondası: 95-120 TL
Mikroçip Uygulaması: 110-140 TL
Tırnak Kesme: 55-70 TL
Ayaktan Yabancı Cisim Çıkarma: 130-350 TL
Burundan Yabancı Cisim Çıkarma: 130-350 TL
Kan Transfüzyonu: 390-550 TL
Subkutan Sıvı Tedavisi: 55-80 TL
Anjiokat Uygulama: 50-70 TL

Veteriner Labaratuvar Muayene Fiyatları

Hayvan hastalıklarının teşhis edilebilmesinde laboratuar çalışmaları son derece önemlidir. Birçok hastalığın bu ortamlarda bilimsel şekilde teşhis edilerek tedavi sürecinin kolaylaştırılması sağlanıyor. Uzman veteriner hekimler laboratuar sonuçlarına göre bir ilaç tedavisi ya da cerrahi uygulama gerçekleştirirler. Böyle durumlarda kişilerin veteriner ücretleri konusunda detaylı bilgi edinmesi tedavinin sürdürülebilir olması açısından oldukça önemlidir.

Kan Alımı: 55-70 TL
Kan Glukoz Testi: 50-70 TL
Kan Serum Biyokimyasal Testi: 60-90 TL
Kan Sayımı: 110-140 TL
Eritrosit Sayımı: 65-90 TL
Lökosit Sayımı: 65-90 TL
Hematokrit: 65-90 TL
Total Protein: 65-90 TL
Trombosit: 65-90 TL
Formül Lökosit: 80-110 TL
Dışkı Muayenesi: 850-1200 TL
Dermotofit Testi: 130-170 TL
Sitolojik Muayene: 75-100 TL
Deri Kazıntısı Testi: 100-130 TL
İdrar Muayenesi: 120-150 TL

2021-yili-veteriner-fiyatlari-ucretleri-1.png

Veteriner Radyografi Muayene Fiyatları

Çeşitli hastalıkları nedeni ile veteriner bakımı ve tedavisi ihtiyacı hisseden sevimli dostlar için birçok tedavi uygulaması vardır. Radyoloji uygulamaları da bunlardan biridir. Gerekli görülen durumlarda yapılan bu uygulamalarda veteriner ücreti belirli bir düzeydedir. Kişilerin bütçelerini sarsmayacak şekilde verilen bu radyografi muayene ile ev hayvanlarınızın hızlı şekilde iyileşmesi ve eski enerjilerine kavuşmaları oldukça önemlidir.

Dijital Röntgen: 140-180 TL
Röntgen: 100-150 TL
MR: 750-1000 TL
Tomografi: 600-850 TL
Ultrason Muayenesi: 240-480

Cerrahi Uygulama Fiyatları

Cerrahi uygulamalar ev ve sokak hayvanlarının en çok ihtiyaç duydukları veteriner hizmetleridir. Çeşitli nedenlerle yapılan operasyonlarda minik dostlarınız kısa sürede eski sağlıklarına kavuşabiliyorlar. Ancak bunun için veteriner fiyatı gibi konularda detaylı bilgiler edinmek gerekir. Cerrahi operasyonların fiyatları, bu uygulamalar öncesinde ve sonrasında oluşabilecek masraflar hayvan severlerin çok merak ettiği konulardandır.

Gaz Anestezi: 170-230 TL
Enjektabl Anestezi: 120-180 TL
Lokal Anestezi: 95-125 TL
Sedasyon: 125-170 TL
Erkek Kedi Kısırlaştırma: 450-600 TL
Erkek Köpek Kısırlaştırma: 550-700 TL
Dişi Kedi Kısırlaştırma: 600-9000 TL
Dişi Köpek Kısırlaştırma: 950-1350 TL
Kedi Sezaryen: 850-1250 TL
Köpek Sezaryen: 1250-1500 TL

Veteriner Ameliyat Fiyatları

Hayvanlar son derece hassas yapıya sahip olduklarından oldukça kolay şekilde hastalanabilme riskleri bulunuyor. Bazen kaza geçirmeleri bazen egzersizleri sırasında eklem problemleri yaşamaları çeşitli ameliyatları gerekli hale getirebilir. Hayvan dostları veteriner ücretleri konusunda en kapsamlı bilgileri edinerek hayvanların daha bilinçli bir şekilde tedavi edilmelerini sağlayabilirler. Ameliyat fiyatları yapılan uygulamanın türüne göre farklılık gösterecektir.

Prolapsus Vagina Operasyonu: 600-1250 TL
Pyometra Operasyonu: 950-1400 TL
Meme Tümörü Operasyonu: 1000-2000 TL
Parmak Amputasyonu Operasyonu: 550-750 TL
Ekstremite Amputasyonu Operasyonu: 1000-2000 TL
Kuyruk Amputasyonu Operasyonu: 600-900 TL
Kalça Çıkığı Operasyonu: 500-1200 TL
Çapraz Bağ Kopuğu Operasyonu: 1000-1800 TL
Eksternal Fiksasyon ile Kırık Operasyonu: 950-1500 TL
Patella Çıkığı Operasyonu: 950-1500 TL
Özofagotomi Operasyonu: 1200-1800 TL
Gastrotomi Operasyonu: 1200-1800 TL
Gastropeksi Operasyonu: 850-1200 TL
Enterotomi Operasyonu: 1000-1700 TL
Rektum Prolapsusu Operasyonu: 1000-1700 TL
Anorektal Tümör Operasyonu: 1250-1800 TL
Deri Tümörü Operasyonu: 700-1700 TL
Diyafram Hernisi Operasyonu: 1900-2500 TL
İnguinal Herni Operasyonu: 1200-2000

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Fiyatlar cok yüksek.
Cogu hayvansever sahiplendirmek istediği yavruları sokaktan buldugu için genel muayane ve iç dış parazit yaptırıyor. listeye göre toplam 250 TL civarı bir ücreti cogu insan karşılayamaz. Diğer fiyatları söylemiyorum bile. Bu da ücretsiz sahiplendirme olayında insanları zora sokar. Zaten farkında iseniz Feysbuk gibi sosyal platformlarda "kediye aşıya / ilaca gerek yok" diyen ciddi anlamda büyük bir kitle var. Resmen kocakarı ilacları ile hayvan bakıyorlar. Düşük bütçeli Hayvanseverlik bence hayvanseverlik değil. Sorumlulugunu alıyorsan masraflarını da kabul etmelisin.

Kendi veterinerim ve tanıdıgım veterinerler cok sükür bu politika ile ilerlemiyor; kendi kızımı iç - dış parazit, muayane, karne cıkartma ve tırnak kesimi için gecen hafta 75 TL'ye baktırdım, veteriner muayane parası almadı. Sonraki aşamalarda ne olur bilmiyorum.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@arn, aslında ilk konu başlığında yazdığım gibi il, ilçe, mahalle ve kasaba gibi yerlere görede değişiyor veteriner fiyatları. Örnek veriyorum: Yozgat'ta yer alan veteriner hekim ile İstanbul Etilerde yer alan veterinerlerin fiyatları aynı olmuyor.

Sizin veteriner hekiminiz oldukça anlayışlı, böyle veteriner hekimlere sonsuz saygı duyuyorum. Elimden geldiği kadar hayvanlar net üzerinde de desteklerim. Mevlüt hocamız var site içerisinde sağ olsun her konuda yardımcı olmaya çalışıyor, bizlerde Antalya bölgesinde yer alan hayvanseverlerimizi Mevlüt hocamıza yönlendiriyoruz.

Önemli olan insanların vicdanlı veteriner hekimlerle karşılaşması, yoksa her sektörde işini temiz yapmayan ve üç kağıtçılığa kaçan insanlar var.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Elife çomruk, maalesef 2021 veteriner fiyatları ortalama bu şekilde olacak. Her zaman dediğim gibi Elife hanım, Kahramanmaraşta veteriner hekimin ücreti ile maalesef etikerde, cihangirde yer alan veteriner hekimin fiyatı aynı olmuyor.

Mama konusunda hiç değinmeyeceğim onlar başlı başına coştular maalesef, Türkiye'de üretilen mamaların bir yıl içerisinde neredeyse %30 - %40 civarında zam aldığını gördük.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Bence ücretler normal, her şeye zam geldi veteriner hekimlerede hak vermek gerekli. Hem hayvan sever hem hayvanlarla uğraşıyorlar ve yaptıkları işler kolay iş değil, canımızdan gözümüzden esirgediğimiz hayvanları onlara emanet ediyoruz. 2021 yılında ben daha fazla artacak diye tahmin ediyordum ama çok fazla artış göstermemiş 2020 yılına göre :rolleyes:

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Dün karma 2 ve lösemi yaptırdım 150 tl.
Iyi ki bu fiyatları uygulamıyor vet :)

Mia - miço

Hayvansever
Kedi Dostu
Fiyatlar cok yüksek.
Cogu hayvansever sahiplendirmek istediği yavruları sokaktan buldugu için genel muayane ve iç dış parazit yaptırıyor. listeye göre toplam 250 TL civarı bir ücreti cogu insan karşılayamaz. Diğer fiyatları söylemiyorum bile. Bu da ücretsiz sahiplendirme olayında insanları zora sokar. Zaten farkında iseniz Feysbuk gibi sosyal platformlarda "kediye aşıya / ilaca gerek yok" diyen ciddi anlamda büyük bir kitle var. Resmen kocakarı ilacları ile hayvan bakıyorlar. Düşük bütçeli Hayvanseverlik bence hayvanseverlik değil. Sorumlulugunu alıyorsan masraflarını da kabul etmelisin.

Kendi veterinerim ve tanıdıgım veterinerler cok sükür bu politika ile ilerlemiyor; kendi kızımı iç - dış parazit, muayane, karne cıkartma ve tırnak kesimi için gecen hafta 75 TL'ye baktırdım, veteriner muayane parası almadı. Sonraki aşamalarda ne olur bilmiyorum.

Hangi veterinere gidiyorsunuz

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
@Mia - miço

İzmir'de bir veterinere gidiyorum hocam.

--

Geçen gün lösemi 2 , kuduz, ic dış yaptırdım 270 lira verdim, fiyat normal sanırım.

Yukardaki tabloda tırnak kesmeye bile para yazılmış, cok sükür ona para isteyeni de görmedim :)

Simdi aşıları bitti, 1 sene yok. iç - dış paraziti evde yapabiliyor muyuz (dış parazit hadi neyse de, ic parazit iğne o olmaz sanırım)

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@arn, iç parazit iğne değil ki, hap yutturacaksiniz. O kist ignesidir. Ben lösemi, kuduz, mantar, karmaya 380 vermistim Mart'ta.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
@arn, iç parazit iğne değil ki, hap yutturacaksiniz. O kist ignesidir. Ben lösemi, kuduz, mantar, karmaya 380 vermistim Mart'ta.

kedi artık büyüdüğü için iç parazit iğne oluyor dedi iğne yaptı :oops:

karneye dogru yapıştırdıysa dış parazit flevox , iç parazit teniacid prazikuantel

ilacı ınternette bulamadım yanlış bakıyor olabilirim ancak iç parazit için hem iğne hem hap oluyormuş duruma göre,

Son düzenleme:

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
kedi artık büyüdüğü için iç parazit iğne oluyor dedi iğne yaptı :oops:

karneye dogru yapıştırdıysa dış parazit flevox , iç parazit teniacid prazikuantel

ilacı ınternette bulamadım yanlış bakıyor olabilirim ancak iç parazit için hem iğne hem hap oluyormuş duruma göre,
Bazı veteriner hekimler iğne yapıyor diye biliyorum ben. Veteriner hekimimiz @mevlutunal müsait olduğunda ilaçlar konusunda sizi bilgilendirebilir.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
İç parazit için iğneyi duymamıştım. Bizimki hep hap yutuyor. 2 yaşını geçti ağustosta.

porridge

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben geçen ay kızımı kısırlaştırdım İzmir'de. 400 liraydı. Operasyon gayet iyi geçti. Serum takıldı. 5 günlük antibiyotik, pansuman, elizabeth yakalığı ve yine antibiyotik ile beş günlük rutin kontroller de ücrete dahildi. Dikişlerini de yine hekim aldı. Ben cok memnun kaldım.
İç dış parazit 40-45 civarı, karma ise 80-100 değişiyor İzmir'de.
Kuduz 100 liraydı diye hatırlıyorum.
Veteriner fiyatları benim gözüme hiç batmıyor. Kendimiz de hastaneye gittiğimizde 100-150 civarı tutuyor muayene en az. Çocuklarımızın da iyi bir sağlık hizmeti almaları onların hakkı diye düşünüyorum.
Ama mama fiyatları gerçekten uçtu diyebilirim.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben geçen ay kızımı kısırlaştırdım İzmir'de. 400 liraydı. Operasyon gayet iyi geçti. Serum takıldı. 5 günlük antibiyotik, pansuman, elizabeth yakalığı ve yine antibiyotik ile beş günlük rutin kontroller de ücrete dahildi. Dikişlerini de yine hekim aldı. Ben cok memnun kaldım.
İç dış parazit 40-45 civarı, karma ise 80-100 değişiyor İzmir'de.
Kuduz 100 liraydı diye hatırlıyorum.
Veteriner fiyatları benim gözüme hiç batmıyor. Kendimiz de hastaneye gittiğimizde 100-150 civarı tutuyor muayene en az. Çocuklarımızın da iyi bir sağlık hizmeti almaları onların hakkı diye düşünüyorum.
Ama mama fiyatları gerçekten uçtu diyebilirim.

hangi veterinere gidiyorsunuz, fiyatları daha uygunmuş.