2021 Veteriner Ücretleri - Fiyatları

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben her zaman şunu söylüyorum, hayvanseverlerin Allah yardımcısı olsun. Sokaktaki hayvanı beslemek için dahi durumunuzun çok iyi olması gerekiyor, elbette sokaktaki hayvanın parası yok o alamaz ama sokaktaki hayvanseverlerin durumuda çok iyi değil. Maması, veteriner hekimin ücreti, kalacak yeri vs.vs. her şey masraf maalesef :( fiyatlara uygun diyen kişiyi dürüst bulmuyorum kusura bakmasın.

mevlutunal

Yeni Üye
kedi artık büyüdüğü için iç parazit iğne oluyor dedi iğne yaptı :oops:

karneye dogru yapıştırdıysa dış parazit flevox , iç parazit teniacid prazikuantel

ilacı ınternette bulamadım yanlış bakıyor olabilirim ancak iç parazit için hem iğne hem hap oluyormuş duruma göre,
İç parazit için damla , tablet ve enjeksiyon seçenekleri mevcut. Duruma göre herhangi bir tanesi yapılabilir.

pelnztrkk

Hayvansever
Kedi Dostu
Şakamısınız gerçekten bu nasıl fiyatlar. insanlar evcil hayvanları sahipleniyor ve harcadıkları miktara bakarmısınız.
kısırlaştırma hele ne kdr zor. Allahım daha beter hastalık vermesin evcil hayvanlarımıza.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Fiyatlar ortalama olarak sunuluyor. Elbette veteriner hekiminize göre değişebilir, aslında bu durum biraz veteriner hekimlerin vicdanlarına bakıyor. Herkese sabit bir fiyat listesi sunulsa ve bu listenin dışına çıkanlara yaptırım uygulanılsa sizce ne kadar mantıklı olur?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Bazı veterinerler kötü olsa da çoğu oldukça destekçi zaten. Bir-çok şeyden ücret almıyorlar.
Insanlar konu hayvan olduğu zaman herşeyin çok ucuz olmasını bekliyor ama kendisi özel muayeneye sadece kontrole 300 400 lira veriyor.
Veterinerler de aynı işlemi yapıyor, hayvan doktoru sonuçta.
Hele bir de sokaktan bulduğu her hayvani veterinere götürüp çoğu şeyi ücretsiz talep edip üstüne birde linç ediciler var.
Neyse konuyu dağıttım.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
@arn, tanıdığım bir veteriner hekim sokak hayvanlarının muayene ve tedavisinde ücret talep etmiyordu fakat zaman ilerledikçe evinde beslediği kedilerin aşılarını, muayene ve tedavilerini ücretsiz bir hale getirebilmek için sokak kedisi diye yutturmaya çalışmışlar. Kedi british bayağı bakımlı bir kedi diyor ama sokak kedisi diye ücretsiz muayene ettirmeye çalışıyorlar diyor.

Maalesef ülkemizde hayvan sevgisininde ayarını koruyamıyor insanlar...

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Evet, @Gizem haklısın, facebookta sırf bu insanlar yüzünden hayvan sayfalarını takip etmiyorum.

kedi alıyorlar, kilosu 10 liralık mama verip hasta oldugunda tedavi ettiremiyorlar üsttelik herkes birbirine "sokak kedisi de, bahcemde bakıyorum de ücretsiz ya da ucuza yaptır" diye taktik veriyor.

Sırf bu sözde hayvanseverler nedeniyle kimbilir kaç sokak hayvanı zor durumda kalıyor.

Dün karma aşıyı yaptırdım kara veletime, teyze sokaktan arka bacakları sıkıntılı bir kedi getirmiş , inanır mısınız röntgen ilac tedavi günlük bakım vs. yüklü bir miktar fatura biçtiler kadına. Sokak hayvanı diye faturayı %50 indirdiler, benzer bir konu geçti veterinerde yakındı bu sizin dediğinizden.

İnsanlar bir garip

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
@arn, neye tepki vereceklerini bilmiyorlar maalesef, evinde sosyal medyaya bağlanıp sadece elinde telefonla veya bilgisayarla sokak hayvanlarının canlarını kurtaran(!) hatta diğer insanları sürekli linçleyen kişilerle dolu.

Hepsi aynı demiyorum ama benim sosyal medya hesaplarımın hepsini dondurmama sebep olan insanlar bunlar maalesef. Ciddi anlamda soğumaya başladım ve böyle bir karar alıp tüm hesaplarımı kapattım şimdi sadece whatsapp kullanıyorum o da yakın dostlarla ve gruptaki insanlarla iletişim halinde olabilmek için...

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Bahçesinde köpek besleyen bir arkadaşıma veteriner fiyatları (ücretleri) hakkında şablonu gösterdim, bence bu daha iyi kardeşim 2021 yılının 2. yarısında bu fiyatlar çok daha fazla artacak diyor.

Arkadaşımın veteriner fiyatları hakkındaki yorumuna yorumunuz nedir? :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Zaten çoğu ekonomik yer bile sene bitmeden fiyatları revize etti.
Siyasete girmeye gerek yok ancak döviz kuru, faizler ve işletme giderleri bu derece yükseldiğinde fiyat artışları normal.
Ancak bu sokak hayvanları için olumsuz olacak.. çünkü maliyeti 50 tl olan seye 125tl fiyat biçiyorlar ve zorlanıyoruz.
Hatırlarsan ekonomik olarak ic dis parazit arıyordum, 50 -75 tl e bulabilsem sokakta baktigim kedilere bile yapacaktım, doğal olarak alamadım.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Arndiol, ben zaten en çok sokak hayvanları için üzülüyorum bu duruma, veteriner ücretlerini karşılayamayacak çok fazla hayvansever var. Tabii birçok şehirde belediyeler veteriner hekim tutarını kendisi karşılıyor, böyle hizmetler veriyorlar. Peki ya bu hizmetten hiç yararlanamayan il ve ilçeler?

Evet hatırlıyorum, hatta daha önce sokak kedilerime de yapacağım diyordun fakat fiyatı çok uçuk olduğundan dolayı maalesef yanışılmıyor. Ben çok üzülüyorum bu duruma, benim de sokaklarda baktığım kedilerim var, köpeklerimize diğer arkadaş grupları bakıyor ama herkes ekonomisini olabildiği kadar zorluyor.

2021 yılında hayvan hakları ile ilgili muhteşem yasalar çıkar umarım, en çok istediğim dileklerimden birisi budur.

Vinda

Hayvansever
Kedi Dostu
Fiyatların hiç vicdanı sızmalamaz mı be kardeşim😳 Zonguldak'da en donanımlı veterinere gidiyorum. Aşı başına 70tl alıyordu. Ocak ayında aşı fiyatı artacak demişti umarım direkt 100e fırlamaz. Öğrenci olunca da pandemi sağolsun elimiz kolumuz bağlı kaldı. Zaten bütçem darda olduğundan anca yavruya iç-dış ve karma aşılarını yaptırabiliyorum. 😔
Zaten çoğu ekonomik yer bile sene bitmeden fiyatları revize etti.
Siyasete girmeye gerek yok ancak döviz kuru, faizler ve işletme giderleri bu derece yükseldiğinde fiyat artışları normal.
Ancak bu sokak hayvanları için olumsuz olacak.. çünkü maliyeti 50 tl olan seye 125tl fiyat biçiyorlar ve zorlanıyoruz.
Hatırlarsan ekonomik olarak ic dis parazit arıyordum, 50 -75 tl e bulabilsem sokakta baktigim kedilere bile yapacaktım, doğal olarak alamadım.
Veterinerden iç parazit hapı alabilirsin. Tekli paketi 20-25₺ arası oluyor. Dış parazit içinse 2 3 sene rahat gidecek dış parazit spreyi var. Veterinerim önerdi, markasını bulursam yazarım istersen.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Vinda, daha önce söylediğim gibi bu fiyatlar karşısında direkt olarak veteriner hekimlerden kaynaklı diyemiyorum. Üzülerek söylüyorum ki, bir sokak hayvanını sahiplenmiş olsak aylık minimum giderimiz ortalama 400-500 lira olacaktır diye düşünüyorum.

Gönül isterki sokakta baktığımız tüm hayvanları en güzel kliniklere götürelim, en iyi şekilde muayene/tedavi ettirelim...

Vinda

Hayvansever
Kedi Dostu
Bahçesinde köpek besleyen bir arkadaşıma veteriner fiyatları (ücretleri) hakkında şablonu gösterdim, bence bu daha iyi kardeşim 2021 yılının 2. yarısında bu fiyatlar çok daha fazla artacak diyor.

Arkadaşımın veteriner fiyatları hakkındaki yorumuna yorumunuz nedir? :)
Her şey olabilir. Bazen duruma göre iki veterinere gidiyorum, ikisi de benden muayene ücreti almıyor. Sadece test ya da ilaç verirlerse indirimli fiyat alıyor. İki hekimle de konuşup öğrenci olduğumu baştan belirttiğim için yardımcı oluyorlar.
@Vinda, daha önce söylediğim gibi bu fiyatlar karşısında direkt olarak veteriner hekimlerden kaynaklı diyemiyorum. Üzülerek söylüyorum ki, bir sokak hayvanını sahiplenmiş olsak aylık minimum giderimiz ortalama 400-500 lira olacaktır diye düşünüyorum.

Gönül isterki sokakta baktığımız tüm hayvanları en güzel kliniklere götürelim, en iyi şekilde muayene/tedavi ettirelim...
Evet, maalesef öyle. Kedimin alerjisi olduğu için ilaç paraları, mama parası, aşılar derken tıkanmış durumda kalıyorum. Ama bağ evimiz var, köye yakın bir mevkide olunca baytar geliyor köylere. Köpeklerime ücretsiz kuduz ve parazitlerini yaptırıyordum. Belediye barınağında da gönüllü çalıştım bir süre. Belediye veteriner hekimi aynı liseden mezun arkadaş olunca sağolsun sokakta canlar için aradığım saatte geliyor. Tedavilerde yardımcı oluyor. Yoksa başka türlü gücüm yetmez.