2019 Veteriner Fiyatları (Yaklaşık)

Sizce Veteriner Ücretleri Uygun MU?

• Devlet dur demeli bu fiyatlara

Oy: 24 75.0%
  • Fiyatlar Uygun

Oy: 8 25.0%

• Kullanılan toplam oy
    32
Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Fiyatları çok pahalı bulmamakla birlikte il il değişiyor durum. Ben en azından sokak hayvanlarına karşı hepsinin daha esnek olmasını dilerim fiyatlar konusunda. Hatta sokak canlarına mümkün mertebe ücret almamalarını.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Fiyatları çok pahalı bulmamakla birlikte il il değişiyor durum. Ben en azından sokak hayvanlarına karşı hepsinin daha esnek olmasını dilerim fiyatlar konusunda. Hatta sokak canlarına mümkün mertebe ücret almamalarını.

Buna kesinlikle katılıyorum, keyfi değil ama istisna ve acil durumlarda esneklik göstermeleri gerekiyor kesinlikle sokak hayvanlarına. Veteriner hekimlerin ücretlerinde gözümüz yok, tek derdimiz sokakta yaşayan canlar.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Buna kesinlikle katılıyorum, keyfi değil ama istisna ve acil durumlarda esneklik göstermeleri gerekiyor kesinlikle sokak hayvanlarına. Veteriner hekimlerin ücretlerinde gözümüz yok, tek derdimiz sokakta yaşayan canlar.
Aynen şöyle ki yardıma muhtaç bir hayvanı yaralı gördüklerinde insanlar korkmadan veterinere götürebilmeli. Acaba şimdi ne tutar param da yok ki diye düşünmemeli. Bir çoğumuzun sırf bu sebepten veteriner kapısı çalmaktan korktuğuna eminim. Veterinerlerin zaten en az kendilerini döndürecek kadar evde beslenen canlardan para kazandıkları aşikar. Kendilerini döndürmelerinin üzerinde olduğuna da eminim hatta bu durumun. Sokaktan getirdiğimiz yaralı canlar için ücret talep etmeseler o zaman mesleklerine olan saygım daha da artacak. Eminim vardır o veteriner hekimleri tenzih ederek yazıyorum sayılarının çoğalmasını diliyorum.

Administrator

Moderatör
Kedi Dostu
Önemli olan diğer konulardan bir tanesi ise 2020 yılında ne kadar olacak veteriner hekimlerin fiyatları, onu da çok merak ediyorum.

Misgene07

Hayvansever
Dün gece bi kedi gördüm sokakta sırtından kuyruğuna kadar vernik gibi bişey dokmusler.tüyler kemik gibi sertleşmiş hayvan yerde yuvarlanamiyor. Veterinere götürüp traş ettirmem gerekiyor ama veteriner 2 karış yeri traş etmek için 100 tl para istedi. Traşın da dolar kuruyla alakası olduğunu düşünmüyorum. Ki bu hayvan benim değil sokakta yaşayan insan gazabına uğramış bir can. Neticede kedi için para ile alınmış yeni bir set açmıyor. Ha mecbur goturecem 100 tl de verecem cunku insanligimi kaybetmedim. Ama Veteriner ücretleri abartı fazla kanımca.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Misgene07, fazlasıyla abartılı olduğunu düşünüyorum. Elbette emeklerinin karşılığını alsınlar, bunu ben de savunurum sonuna kadar fakat bazı durumlarda çok daha fazlasını hak etmeye çalışıyorlar bu insanın zoruna gidiyor maalesef.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Evet fiyatlar baya pahalı ama onlara da hak vermek lazım. Aşıyı dolarla alıyorlar Tevfik Bey'in dedigi gibi.
Bizim veteriner sağolsun sokak hayvanlarının ameliyatını falan ücretsiz yapıyor. O yüzden cidden seviyorum veterinerimizi.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@sinemelawen, sağ olsun duyarlı veteriner hekimler var bunu inkar edemem ama bir o kadar da para düşkünü olanlar var maalesef. Bu durum hayvanseverleri fazlasıyla üzüyor ama Dünya'da iyi insanların olması bizleri umutlandırıyor. 😇

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Tevfik, bugün sabah bu haftaki 3. Kusmamizdan dolayı vete gittik. 3 tane igne yedi kızım, bir ton muayene ateş ölçümü vs. 60 lira aldı sagolsun.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Bizim burda iç dış parazit 40'ar lira.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Keşke bizim sağlık guvencemizden bakilabilseler😊😊😊

bu yorumu beğendim bayağı, muhteşem olur aslında. yardıma muhtaç olan dostlarımızın ağızları var dilleri yok kendilerini nasıl ifade edebilecekler ki, veteriner hekime gidip benim buram ağrıyor diyemez sonuçta.

SaFRannnnnn

Hayvansever
Kopek Dostu
Allah aşkına arkadaşlar bu fiyatlar nedir böyle? sizce normal mi? hiçbir zaman hastalanmasın o zaman bu canlar ve hiçbir şeye ihtiyaçları olmasın? olay bu mu?

mdemir

Hayvansever
Kedi Dostu
Sen senelerce oku, öğren, eğitimini al, ülkenin durumu belli. Tıbbi malzemeler ve ilaçların fiyatları sürekli değişiyor. Adam zaten konu içeriğinde yaklaşık demiş, bu fiyatların standardı yok. Kısacası, A şehrinde ki veterinerler farklı fiyatlar çıkarabilir. 1-1.5 saatte güzel para demiş birisi, para güzel ama o hekim yıllarca eğitim almış ki o ücretin içerisinde malzeme parası da vardır. Bence, bir can için, bir canı kurtarmak için bu fiyatlar çok fazla yüksek değil.

hmk

Hayvansever
Kedi Dostu
Siz şuan hayvanlar için sağlık uygulamalarındaki fiyatları görüyorsunuz sgk güvenceniz olmasın bunların 2 katı fiyatları hastanelerde muayene olduğunuzda çıkan ücretler. Ben ameliyathane hemşiresiyim ve prostat ameliyatında kullanılan robotlarda kullanılan her bir parça 40 bin lira örnek veriyorum sadece yani sağlık uygulamalarının insan veya hayvan farketmez hepsi için geçerli çok büyük işler olduğu için bu fiyatlar normal.