2019 Veteriner Fiyatları (Yaklaşık)

Sizce Veteriner Ücretleri Uygun MU?

• Devlet dur demeli bu fiyatlara

Oy: 24 75.0%
  • Fiyatlar Uygun

Oy: 8 25.0%

• Kullanılan toplam oy
    32
Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

blackbitch

Hayvansever
Kedi Dostu
Fiyatlar deli pahalılanıyor bence de. Zaten veterinere adım attığın an 100lüksün :)
Ama daha kötüsü de petshopların da fahiş fiyatlar çekiyor oluşu bence. Veteriner sonuçta emek veriyor, doktor gibiler bence bi farkı yok.
Bugün mama aldım Lokiye 5 kg 178tl Hills marka, trendyoldan. Burdaki petshop da 260tl olur size demişti aradaki farka bakın :)(SKT yakın değil)

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
@blackbitch, bir de size olur demiş, normal fiyatı sanırım 300₺ vardır 😀 elbette kira ödeyenler vardır, işçi çalıştıranlar vardır da herşey ortada ama. Bazıları çok fazla para kazanma derdinde (petshoculardan bahsediyorum)

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@blackbitch, zaten adı üstünde hayvan doktoru. Bazı veterinerler maalesef aksesuarlardan kazandığı için mama fiyatları internete göre yuksek. Kirası vergisi vs olduğu için internet her zaman daha ucuz o konuda.

Seher

Hayvansever
Kedi Dostu
Erkek ve dısi kedi kaç aylıkken kisrlastirilmali?

Semra

Hayvansever
Kedi Dostu
Fiyatlar pahalı ama sonunda bir can var . Mecmur kabul etmek zorunda kalıyoruz . Sağlıkları herşeyden önemli

Pikican

Hayvansever
Kedi Dostu
Fiyatlar cok pahali veterinerler devlete atiyor sucu dogrumu bilmiyorum bu tarifeden asagi yapamiyoruz diyorlar lakin hepsi farkli fiyat veriyor dogrusu nedir?

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Seher, valla bilmemesi daha iyi bence. Bizimki yaşamadı bilmiyor rahatız.

isos81

Hayvansever
Kedi Dostu
Veterinerimle görüştüğümde, tüm malzemelerin dolar endeksli olması sebebiyle fiyatların arttığını, fiyat artışlarından kendilerinin de memnun olmadıklarını, yüksek fiyatlar sebebiyle işlerin azaldığını söylemişti.

Örneğin traş. Traşın normalde dolarla ne alakası var diyebilirsiniz ama kedileri uyuşturmak için kullandıkları ilaç dolar üstünden geliyor. Birkaç yıl önce 30-40 tl arası traş parası verirken şu anda 80-100 tl civarında. 3 kedi için 3'le çarpın :)

Mesela geçen ultrason, kan testi ve antibiyotik iğne yaptırdım kedilerimden birine, 200 tl verdim. 3 kedime de kan testi yaptırmak istiyorum ama kedi başına 200'den 600 tl isteniyor. Mamalar da kumlar da aldı başını gitti. 8-10 tl'ye kum alırken şimdi 25'ten aşağı değil. 15 kg'lık Royal Canin'i 200 tl civarına alırken şimdi 450 tl.

Kedi (evcil hayvan diyelim) bakmak / sahiplenmek artık bir lüks haline gelmeye başladı. Ben yine de elimden gelen en iyi şartları sağlamaya çalışıyorum ama kendi şartlarım bozulduğu zaman mecburen standartları da düşüyor.

Blueseptember

Hayvansever
Kopek Dostu
Fiyatlariniza bakinca kaziklaniyor muyum diye dusunmedim degil :( 8 yildir ayni klinige gidiyoruz aslinda cok memnunuz, kopegimiz taniniyor, huyu biliniyor yorulmuyorum. Veterinerimiz uzun uzun aciklamalar yapiyor, fakat bugun 2019 fiyatlari ile kisirlastirma yaptilar erkek kopek 1600 TL. Muayene ucretleri bu klinikte 150 Tl kedi kopek farketmiyor. Mesela bazen bizden muayene ucreti alinmiyor, bazen whatsapp uzerinden foto video atiyorum sorun olunca getirin veya getirmeyin su ilaci alin soyle kullanin seklinde ucretsiz destek de aliyorum. Fakat bu ucretler beni yoruyor. 2015 de göz amputasyonu icin 1.000 TL odemistim mesela. Bu sartlarda sokak hayvanlarina kotu mama dahi almak yuk oluyor ve uzuluyorum.ne var ki yavrumun cok hastaligi var komplike karar verilmesi gerekiyor, yani klinik degistirmeyi gozum kesmiyor.

Blueseptember

Hayvansever
Kopek Dostu
Veterinerimle görüştüğümde, tüm malzemelerin dolar endeksli olması sebebiyle fiyatların arttığını, fiyat artışlarından kendilerinin de memnun olmadıklarını, yüksek fiyatlar sebebiyle işlerin azaldığını söylemişti.

Örneğin traş. Traşın normalde dolarla ne alakası var diyebilirsiniz ama kedileri uyuşturmak için kullandıkları ilaç dolar üstünden geliyor. Birkaç yıl önce 30-40 tl arası traş parası verirken şu anda 80-100 tl civarında. 3 kedi için 3'le çarpın :)

Mesela geçen ultrason, kan testi ve antibiyotik iğne yaptırdım kedilerimden birine, 200 tl verdim. 3 kedime de kan testi yaptırmak istiyorum ama kedi başına 200'den 600 tl isteniyor. Mamalar da kumlar da aldı başını gitti. 8-10 tl'ye kum alırken şimdi 25'ten aşağı değil. 15 kg'lık Royal Canin'i 200 tl civarına alırken şimdi 450 tl.

Kedi (evcil hayvan diyelim) bakmak / sahiplenmek artık bir lüks haline gelmeye başladı. Ben yine de elimden gelen en iyi şartları sağlamaya çalışıyorum ama kendi şartlarım bozulduğu zaman mecburen standartları da düşüyor.
Benim kopegimim atopik dermatiti var, sadece 2 veterinary mama kullaniliyor tedavide biri royalcanin analergenic, biri advance atopi. Ikisi de yurtdisindan geliyor 8 kg.su 600 Tl .ve benim kopegim orta irk 1 kg mamayi 4 gunde yiyor. Bazen buyuk irk bakmadigim icin sansli hissediyorum

Ebru

Hayvansever
Kedi Dostu
Yeni yılla beraber fiyatlar gerçekten uçmuş