2 aylık kedim çok ağır soğuk algınlığı geçiriyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

shelai

Hayvansever
Kedi Dostu
veterinere götürdüm vücut ısısı düşük ve dengesizlik başladığı için yaşama ihtimalinin çok düşük olduğunu ve sıcak tutmamı, yaşarsa sıcak su sayesinde yaşayacağını ve antibiyotik vurarak pazartesi tekrar getirmemi söyledi. aynı durumu yaşayanlarınız var mı? nasıl atlattınız? çok hızlı nefes alıp veriyor kedicik, canı acıdığı için sanırım. sürekli felçli gibi uzanıyor ve arada miyavlıyor acıdan, ne yaparım lütfen yardım edin. o kadar zor ki bu halde görmek sanki ölecekmiş gibi

Kullanılmıyor

Hayvansever
birebir bahsettiğiniz konuyu tecrübe etmedim hiç acıkcası cok agır bi herpes virüsü geciren yavru bulmustuk 3 aylık bi tedavi sonucu düzeldi veterinerin bu kadar önemseden göndermesi garip geldi bana baska vet e götürme sansınız var mı :(

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Basit bir soğuk algınlığı olmayabilir. Kediyi sokaktan mı sahiplendiniz? Kediden biraz bahsederseniz sevinirim.

Misgene07

Hayvansever
Soğuk algınlığı olduğundan emin misiniz? Bir veterinere gosterebilirseniz iyi olur. Çünkü hastalığının viral mi bakteriyel mi olduğu önemli. Bakteriyelse antibiyotik tedavisi ile düzelir ama viralse antibiyotik ise yaramaz. Bagisikligini güçlü tutarak virüsle savasmasi gerekir. Bunun için de bazı vitaminler var. İmmünol diye bir surup var bağışıklık güçlendirici. İlaç diye geçmiyor bir yan etkisi zararı yok. Zaten gıda takviyesi diye geçiyor ve kedilerde gerçekten çok işe yarıyor. Tavsiye edebilirim. Bir de bol bol evde yapilmis yoğurt yedirmenizi tavsiye ederim özellikle yavru kedilere çok çok iyi geliyor. Bir de ensesinde derisinden tutup kaldırın ve geri yere bırakın tuttugunuz derisini gozlemleyin. Deri tuttugunuz gibi kalıyorsa yani hemen duzlesmiyorsa sıvı kaybı olabilir ve oral olarak su icmiyorsa damardan sıvı verilmesi gerekebilir. Sıvı kaybı da kedilerin bagisikligini çok zayiflatiyor ve bu gerçekten çok önemli acilen bir veterinerin gormesinden yanayım.

Misgene07

Hayvansever
veterinere götürdüm vücut ısısı düşük ve dengesizlik başladığı için yaşama ihtimalinin çok düşük olduğunu ve sıcak tutmamı, yaşarsa sıcak su sayesinde yaşayacağını ve antibiyotik vurarak pazartesi tekrar getirmemi söyledi. aynı durumu yaşayanlarınız var mı? nasıl atlattınız? çok hızlı nefes alıp veriyor kedicik, canı acıdığı için sanırım. sürekli felçli gibi uzanıyor ve arada miyavlıyor acıdan, ne yaparım lütfen yardım edin. o kadar zor ki bu halde görmek sanki ölecekmiş gibi
Pardon görmedim yazdığınızı veterinere goturmussunuz zaten bahsettiğiniz durumda bir kedi ile karşılaştım. Dediğiniz gibi denge problemi vardı 2 adım atsa düşüyordu sürekli yatıyordu kakasını olduğu yere yapıyordu 10 gün klamoks antibiyotik ve polivit surup kullandık ölür diye bekliyoduk çok uzuluyoduk sepetinin içini açarken korkuyoduk ölüsünü buluruz diye. Ama kuzumuz 10 günün sonunda ayağa kalktı ve tamamen iyileşti. Sanki hiç hastalanmamis gibiydı. Ama çok iyi baktık. Enjektorle yemesi de zorla besledik yoğurtla. Sonra sepetinin içini bildiğin kalorifer sistemi gibi sıcak su torbalariyla donattık altan sağdan Soldan ve su sogumadan hemen sicagiyla degistirdik. 24 saat birimizden birimiz basindaydik. Umutsuz olmayın bakarsınız o da öyle olur. Kulak iltihabı demişti bize veteriner. Zaten denge problemi de bunu dogruluyordu. Çok geçmiş olsun inşallah iyileşir yavru

Ebru Güzelyurt

Hayvansever
Böle bı durumla Karşılaştım hemde daha fazlasıyla .bu durumdaki bı kedinin antibiyotik e başlaması gerekir .agrica içerden ödem varsa ine virulmali .bu durumda öylece bırakılamaz .Hızlı nefes alıp veriyorsa. Solunum zorluğu cekiyo .ve cigerleri problemli. .vücut ısısının düşmesi iyi değil. Sıcak su torbası yapın her iki yanına koyun bu durumdaki bı kedi pazartesiyi bekleyemez gerekirse acil vet actirin iyice muayne edilmeli .. lütfen

Ekli dosyalar

• IMG_20181210_152927.jpg
    IMG_20181210_152927.jpg
    198.4 KB · Görüntüleme: 1,113

shelai

Hayvansever
Kedi Dostu
@Ebru Güzelyurt, @Misgene07, @socrabbit, @Cerenity, ilginiz için teşekkür ederim, yorumlarda yazan her şeyi yaşadı kedi. aynı gün içerisinde akşam tekrar başka bir veterinere götürdüm, hayvan susuz kalmış idrarını yapamamış, bu duruma parazit yüzünden gelmiş, henüz 2-3 aylık bir kedi, veteriner idrarını yaptırdıktan sonra deri altına sıvı enjekte etti susuz kaldığı için, sabah götürdüğüm veteriner antibiyotik verdiği için bir şey yapamadığını, parazit temizlemesi için kedinin vücudunun hazır olması gerektiğini söyledi. gece kedinin vücut ısısı normale döndü fakat ertesi gün maalesef kaybettik kediyi, çok üzgünüm gerçekten. öğrenciyim, sabah param olmadığı için belediye veterinerine götürmüştüm, oradaki veteriner hiç muayane etmeden sorununu sorarak antibiyotik uyguladı, içim hiç rahat etmedi ve akşam para bulup özele götürdüm, oradaki adam kedinin karnına dokunarak problemi anladı. bir daha tövbe ettim belediye veterinerlerine gitmeye, siz siz olun siz de belediye veterinerlerine gitmeyin. alacakları bir şey olmayınca böyle ilgisiz oluyorlar herhalde

destanhbf

Hayvansever
@Ebru Güzelyurt, @Misgene07, @socrabbit, @Cerenity, ilginiz için teşekkür ederim, yorumlarda yazan her şeyi yaşadı kedi. aynı gün içerisinde akşam tekrar başka bir veterinere götürdüm, hayvan susuz kalmış idrarını yapamamış, bu duruma parazit yüzünden gelmiş, henüz 2-3 aylık bir kedi, veteriner idrarını yaptırdıktan sonra deri altına sıvı enjekte etti susuz kaldığı için, sabah götürdüğüm veteriner antibiyotik verdiği için bir şey yapamadığını, parazit temizlemesi için kedinin vücudunun hazır olması gerektiğini söyledi. gece kedinin vücut ısısı normale döndü fakat ertesi gün maalesef kaybettik kediyi, çok üzgünüm gerçekten. öğrenciyim, sabah param olmadığı için belediye veterinerine götürmüştüm, oradaki veteriner hiç muayane etmeden sorununu sorarak antibiyotik uyguladı, içim hiç rahat etmedi ve akşam para bulup özele götürdüm, oradaki adam kedinin karnına dokunarak problemi anladı. bir daha tövbe ettim belediye veterinerlerine gitmeye, siz siz olun siz de belediye veterinerlerine gitmeyin. alacakları bir şey olmayınca böyle ilgisiz oluyorlar herhalde
çok üzgünüm kayıplar hiç olmasa keşke başınız sağolsun

Gülhanım

Hayvansever
Kedi Dostu
Başınız sagolsun.malesefki hepimiz yaşıyoruz bunu.para yoksa hayvanda besleyemiyoruz o duruma geldik.