2 ADET DİŞİ TAVŞANIN KAVGASI ACİL YARDIM

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

tuğrul_2727

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Merhaba arkadaşlar 2 adet hollanda lop cinsi tavşanım var fakat çok fazla kavga ediyorlar özellikle gece saatlerinde ayırıyoruz ama çok kavga ediyorlar üstelik birbirleri ile çifleşmeye çalışıyorlar acil yardıma ihtiyacım var ne yapmam lazım nasıl kavga etmeden bir arada yaşarlar bir tavşanım 2 aylık diğeri ise 3 aylık tır .

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
İkisinin de dişi olduğuna emin misiniz?

tuğrul_2727

Hayvansever
Kemirgen Dostu
@Gülce Aynı zamanda kucağıma gelmiyorlar inmek istiyorlar. sizce neden bu kadar kavga ediyorlar çözümü varmıdır ?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Alan kavgası yapıyor olabilirler. Eğer dar bir yerde bakıyorsanız mutlaka yerlerini ayırın derim. Her tavşan birbiriyle anlaşamayabiliyor maalesef.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bir süre ayrı tuttuktan sonra yeniden bir araya getirmeyi deneyebilirsiniz.

tuğrul_2727

Hayvansever
Kemirgen Dostu
@Gülce kafes kullanmıyoruz ayırma gibi bir şansımız yoktur malesef başka bir türlü çözümü olabilirmi ? bu arada ikisininde ense kısmında tüy kalmamış neredeyse ilk günden beri ense kısmında tüy dökümü var bir tane tavşanım da yoksa kavga ederlerkenmi döküldü

Son düzenleme:

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Odaları ayırmaktan bahsetmiştim. Aynı odada farklı kafeste kalmaları da onlar için stresli olur zaten. Tüyleri dökülen yerin fotoğrafını atar mısınız? Kavgadan dolayı olabileceği gibi hastalık sebebiyle de dökülüyor olabilir.

tuğrul_2727

Hayvansever
Kemirgen Dostu
@Gülce odalarını ayırıcam ozaman fotoğraflarıda hemen yolluyorum odaları ayırdığımda tuvalet eğitimi vermem gerekiyor değilmi birde gün içinde beraber takılırlarsa sorun olurmu ildilendiğiniz içine çok teşşekkür ederim.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kavga ediyorlarsa bir süre görüşmemeleri daha doğru olur. Eğer sorun yaşarsanız tuvalet eğitimi verebilirsiniz.

tuğrul_2727

Hayvansever
Kemirgen Dostu
@Gülce günaydınlar fotograf cekemedim kucağımada gelmiyorlar tırnaklıyorlar o yğzden fazla yormak istemedim dün akşam uydukları odadan ikisinide ayırdım fakat sabah birbirlerini görünce tekrar çiftleşmeye çalıştı beyaz olan tavşanım. ikiside dişi olmasına rağmen.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kavgaların azalması için dediğim gibi bir süre görüştürmemelisiniz. Bu süre en azından 1 ay kadar uzun bir süre olmalıdır.
Dişiler birbirleri üzerinde üstünlük sağlamak için birbirlerinin üzerine çıkabilirler. Bir diğer ihtimal ise çiftleşmeye çalışan tavşanın erkek olmasıdır. Tavşan cinsiyetleri karıştırılabiliyor, siz de yanlış bakmış olabilirsiniz.
Tavşanların ense fotoğrafını yemek yerken daha rahat çekebilirsiniz.

tuğrul_2727

Hayvansever
Kemirgen Dostu
@Gülce ama daha çok küçükler 2 ve 3 aylıklar cinsiyeti dişi ve erkek olsa bile çifleşmeleri mümkünmü çok küçükler. ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM BU ARADA YARDIMINIZDAN DOLAYI .

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Döllenme gerçekleşmese bile çiftleşmek için birbirlerinin üzerine çıkabilirler. Bazı tavşanlar 4. ayında kızgınlığa girer. Eğer çiftleştirmeyi düşünüyorsanız 1 yaşına girmeden çiftleştirmemelisiniz. Mümkünse erkeği kısırlaştırmalısınız.

tuğrul_2727

Hayvansever
Kemirgen Dostu
@Gülce Merhaba tekrardan tavşanımın boyununun fotografını çekebildim tabi uyutken daha fazla belli oluyor tüy dökülrn tarafı bu arada kavgalarının sebebi beyaz tavsanım siyah tavsanla çiflesmeye çalısıyor ve kavga ondan sonra başlıyor 2 ve 3 aylılar tekrardan hatırlatmak istedim.
IMG_20200825_073520.jpg