2.5 aylık kedimde ki karın şişliği

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

yalcinsuvar

Hayvansever
Kedi Dostu
Herkese merhaba 2 gün önce sahiplendiğim kedide enfeksiyon ve karın şişliği vardı sahiplendiğimiz kişi enfeksiyonun hava yolu olduğunu söyledi hapşırdırdığını söyledi 2 gündür veterinerimde antibiyotik tedavisine başladık. Ben karınında ki şişliğin vücuduna kıyasla büyük olduğundan dolayı korkuyorum iç ve dış parazit aşısı yaptırdığını söyledi sahiplendiğim kişi. korkmamın sebebi herhangi bir hastalık taşıyorsa evimde 1 yaşında başka kedim var ona da bulaştırmasından korkuyorum sizde karnında ki şişliğin sebebi ne olabilir. daha yüz yüze getirmedik

kedide halsizlik gözlemlemedim dışkısında az isallik var mama değişikliğinden olabileceğini düşünüyorum, su ve mama yiyişinde herhangi bir sıkıntı yok

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
karın şişliğinin bircok sebebi var, bunların en büyük ihtimalleri fib ve parazit.

ikiside bulasıcı, birisi ölümcül. Dikkat etmek lazım.

Eğer kedi yavru ise onların karınları biraz şiş oluyor. Cok kucuk değil ise veterinere sorup İç paraziti tekrar yaptırabilirsiniz, 2 kere yaptırmak zarar vermiyor.

En iyi yöntem dışkısını tahlil yaptırmanız ve kan tahilili. Görüntüye göre pek sonuc cıkmayacaktır.

yalcinsuvar

Hayvansever
Kedi Dostu
karın şişliğinin bircok sebebi var, bunların en büyük ihtimalleri fib ve parazit.

ikiside bulasıcı, birisi ölümcül. Dikkat etmek lazım.

Eğer kedi yavru ise onların karınları biraz şiş oluyor. Cok kucuk değil ise veterinere sorup İç paraziti tekrar yaptırabilirsiniz, 2 kere yaptırmak zarar vermiyor.

En iyi yöntem dışkısını tahlil yaptırmanız ve kan tahilili. Görüntüye göre pek sonuc cıkmayacaktır.
Veteriner hekimimde röntgen çektirdik ve şişliğin gaz ve dışkı olarak gözüktüğünü söyledi ama ben hala biraz korkuyorum

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Rontgende netleştirdiyse bence korkacak birşey yoktur ama isterseniz biraz ayrı t utun tabi.

yalcinsuvar

Hayvansever
Kedi Dostu
Rontgende netleştirdiyse bence korkacak birşey yoktur ama isterseniz biraz ayrı t utun tabi.
şu anda üst komşumuz sağolsun onda kalıyor ama eve gelince de 2-3 gün ayrı odalarda tutmayı düşünüyorum yarın enfeksiyon durumuna bakıp ona göre bir yol çizicez