2-3 Aylık British Shorthair Yavru Mama Önerisi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Merhabalar,

2-3 aylık british shorthair dişi yavrum kedim var. Bir arkadaşım reflex kitten food chicken & rice önerdi. Sokağımdaki veteriner ise felicia stater care kitten hipoalerjenik tavuk ve hamsili mamayı önerdi. Sizce hangisini kullanmalıyım? Önerdiğiniz farklı bir mama varsa onu da kullanabilirim.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba güle güle büyütün :)

iki mama da kötü, bence direk listenizden çıkarın.

Bütçeniz ne kadar? Fiyat için Düşükten yükseğe doğru şöyle sıralayabilirim.

Golosi (su an kısırını kullanıyorum, cok az bilinen ama içerik olarak cok güzel bir mama. fiyatı da acayip uygun)
Brit Care (Fiyat / Performans Maması)
N&D Az Tahıllı Serisi
N&D Tahılsız Serisi
(N&D mamalarda en iyisi bence balıklı olanlar ancak yavru kedilerde nedense veterinerler tavuklu tercih edin diyor)
Fitmin kitten (ben bunu kullandım, bilinmiyor pek ancak içerik olarak fazlasıyla iyi bir mama)
Ocean ya da Acana kitten mamalar (üst düzey mamalar)

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Merhaba güle güle büyütün :)

iki mama da kötü, bence direk listenizden çıkarın.

Bütçeniz ne kadar? Fiyat için Düşükten yükseğe doğru şöyle sıralayabilirim.

Golosi (su an kısırını kullanıyorum, cok az bilinen ama içerik olarak cok güzel bir mama. fiyatı da acayip uygun)
Brit Care (Fiyat / Performans Maması)
N&D Az Tahıllı Serisi
N&D Tahılsız Serisi
(N&D mamalarda en iyisi bence balıklı olanlar ancak yavru kedilerde nedense veterinerler tavuklu tercih edin diyor)
Fitmin kitten (ben bunu kullandım, bilinmiyor pek ancak içerik olarak fazlasıyla iyi bir mama)
Ocean ya da Acana kitten mamalar (üst düzey mamalar)
Tavsiyeler için teşekkürler. Bütçe çok problem değil. Yavru kediler için uygun olsun yeterli :)

KeReM @

Hayvansever
Kedi Dostu
Benimde çok işime yarayacak bir konu. 3.5 aylık british longhair. Yazdığınız mamaları kullanabilirim sanırım.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Sizlere tavsiyem kedi kısırlaşana kadar alabileceğiniz en kaliteli mamayı almak.

insan yavrusu gibi, kücükken ne kadar iyi bakarsan ilerde o kadar az saglık sorunu olur.

maddi olarak biraz zorlar belki ama kısırlaştırınca bir tık kalite düşürüp ekonominizi dengelersiniz :)

öneri lazımsa malt olarak da trixie kullanıyorum, üstünde çimen fotosu olan 100 gr'lık var. begenmeyen kedi görmedim :D

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Sizlere tavsiyem kedi kısırlaşana kadar alabileceğiniz en kaliteli mamayı almak.

insan yavrusu gibi, kücükken ne kadar iyi bakarsan ilerde o kadar az saglık sorunu olur.

maddi olarak biraz zorlar belki ama kısırlaştırınca bir tık kalite düşürüp ekonominizi dengelersiniz :)

öneri lazımsa malt olarak da trixie kullanıyorum, üstünde çimen fotosu olan 100 gr'lık var. begenmeyen kedi görmedim :D
Bilgiler için teşekkür ederim. O zaman final soruya geliyorum :) siz olsanız şuan bütçe problemi olmadan hangi mamayı verirdiniz? Marka ve içerik olarak verirseniz çok yardımcı olmuş olursunuz :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Bilgiler için teşekkür ederim. O zaman final soruya geliyorum :) siz olsanız şuan bütçe problemi olmadan hangi mamayı verirdiniz? Marka ve içerik olarak verirseniz çok yardımcı olmuş olursunuz :)

Fitmin verdim bütçe problemi yoktu o zamanlar :) öneririm.