1yaşına girecek olan yeni kısırlaştırılmış kedim için mama önerisi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

mrsahan

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar merhaba. Foruma yeni üye olan bir pet sahibi kullaniciyim.İsmim Can. Kendimi tanıtarak konuya girmek istedim. Forumdaki konulara göz attığım kadarıyla az çok bilgiye sahip oldum siz değerli kullanıcı ve modarotorlerimiz sayesinde. Ancak kedimin fiziksel özelliklerini belirterek sizlerden bire bir yardım almak istedim. 10Agustos doğumlu dişi bir British Shorthair kedim var. 1 yaşına girecek.En son tartildigimizda 2bucuk kiloydu.3hafta önce kisirlastirilma işlemi yapıldı.Bu zamana kadar kilomuz baya düşük benim gözümde.Kedim çok hareketli, eve geldiğimde veya gün içinde saatlerce topunun peşinden koşar taaki dili dışarda kalıncaya kadar:) Şu ana kadar kullandığımız mama Royal canin kittendi. Ancak kısırlaştırıldigi ve 1 yaşına gireceği için yeni bir mamaya geçme vaktimiz geldi.Bana şu mamayı almalisiniz dediginiz onerebileceginiz bir mama var mı ? Nasıl bir yol izlemeliyim bu saatten sonra. Yardımcı olursanız cok sevinirim. Kedimin çok şükür şuana kadar bir sağlık problemi olmadı.(sadece diş eti için 1hafta ilaç tedavisi uygulandı ) ND ye yöneldim araştırıyorum ama sizden de fikirlerinizi bekliyorum

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Merhaba, forumumuza hoş geldiniz. :) Bütçe aralığı belirtirseniz daha iyi yardımcı olabilirim size.

mrsahan

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba hoşbuldum.Butce aralığım valla mamanın kilosunu da göz önünde bulundurarak 200 300 u asmamali. 5kg mama 200 se benim için bir sorun olmaz veya 10 kg mama 300 ise . Umarım açıklayıcı olmuştur :)

mrsahan

Hayvansever
Kedi Dostu
Mesela forumda açılan konulari tek tek okudum. Kullanıcılar tarafından Nd nin bıldırcın etli balkabakli maması Büyük tercih toplamis. Sizin de onayınız üzerine tabiki :)

goldenarrow

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar merhaba. Foruma yeni üye olan bir pet sahibi kullaniciyim.İsmim Can. Kendimi tanıtarak konuya girmek istedim. Forumdaki konulara göz attığım kadarıyla az çok bilgiye sahip oldum siz değerli kullanıcı ve modarotorlerimiz sayesinde. Ancak kedimin fiziksel özelliklerini belirterek sizlerden bire bir yardım almak istedim. 10Agustos doğumlu dişi bir British Shorthair kedim var. 1 yaşına girecek.En son tartildigimizda 2bucuk kiloydu.3hafta önce kisirlastirilma işlemi yapıldı.Bu zamana kadar kilomuz baya düşük benim gözümde.Kedim çok hareketli, eve geldiğimde veya gün içinde saatlerce topunun peşinden koşar taaki dili dışarda kalıncaya kadar:) Şu ana kadar kullandığımız mama Royal canin kittendi. Ancak kısırlaştırıldigi ve 1 yaşına gireceği için yeni bir mamaya geçme vaktimiz geldi.Bana şu mamayı almalisiniz dediginiz onerebileceginiz bir mama var mı ? Nasıl bir yol izlemeliyim bu saatten sonra. Yardımcı olursanız cok sevinirim. Kedimin çok şükür şuana kadar bir sağlık problemi olmadı.(sadece diş eti için 1hafta ilaç tedavisi uygulandı ) ND ye yöneldim araştırıyorum ama sizden de fikirlerinizi bekliyorum
Merhaba, benim kedim yaklaşık bir sene önce kısırlaştırıldı, scottish shorthair. B n kısırlaştırıldığında Pro Plan ton balıklı kullanmaya başlamıştım ve hala devam ediyoruz. Mamasını da çok seviyor. 10 kgsi 360 tl. Umarım yardımcı olmuşumdur.

OzanİbrahimTürkdal

Hayvansever
Kedi Dostu

Royal Canin Kullanabilirsin Bu Arada Kilosu Çok Düşükmüş Protein Kaynağı Açısından Tavuk Ciğeri Yapabilirsin Ve Kilo Alır.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Merhaba yeniden, bütçe aralığınıza uygun mamalarda şu markaları önerebilirim:
Profine,
Brit Care ve elbette N&D'yi deneyebilirsiniz. Bu 3 markadan hep olumlu yorumlar alıyorum. :)

mrsahan

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba, benim kedim yaklaşık bir sene önce kısırlaştırıldı, scottish shorthair. B n kısırlaştırıldığında Pro Plan ton balıklı kullanmaya başlamıştım ve hala devam ediyoruz. Mamasını da çok seviyor. 10 kgsi 360 tl. Umarım yardımcı olmuşumdur.
Değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Ancak araştırdığım kadarıyla içeriğinde''tuz'' bulunduğu için beni korkutan bir marka. Kullanıcı yorumlarını okuduğumda gerçekten övgü ile bahsediliyor halbuki

mrsahan

Hayvansever
Kedi Dostu
Royal Canin Kullanabilirsin Bu Arada Kilosu Çok Düşükmüş Protein Kaynağı Açısından Tavuk Ciğeri Yapabilirsin Ve Kilo Alır.
Royal Canin markasından uzaklaşıp artık yeni markalar denemek istiyoruz. Bebekliginden beri Royal canin kullanıyoruz :) Kilosu evet bence de düşük ama veriyorum bir türlü kilo aldiramadik. Annesi de böyleydi gerçi :)

mrsahan

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba yeniden, bütçe aralığınıza uygun mamalarda şu markaları önerebilirim:
Profine,
Brit Care ve elbette N&D'yi deneyebilirsiniz. Bu 3 markadan hep olumlu yorumlar alıyorum. :)
Brit Care ve Profine markalarını araştırdığımda yorumları ve içerikleri güzel ancak tavuklu değil de balıklı veya sığır etli tarza mamalara yönelmek istiyorum. Bu doğrultuda sanırım sadece ND mi kalıyor? :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Profine'in indoor kuzulusunu tercih edebilirsiniz. Dilerseniz Bravery ve Instınct'in mamalarına da bir göz atın. Kısırlaştırılmış kediler için somonlu seçenekleri bulunuyor. :)

emaarist

Hayvansever
Kedi Dostu
ND kısırlaştırılmış kedi maması kullanıyorum ben şahsen