Pomeranian Boo

14 Aydır Mama Fabrikasında Yaşayan Kayıp Kedi Clive

1180x200 Reklam Alanı

neto

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
11 Mar 2019
Mesajlar
26
Tepkime puanı
26
Puanları
13
Konum
Kayseri
14 aydır kayıp olan bir ev kedisi, bir mama fabrikası içinde bulundu ve ailesine tekrar kavuştu. Norveç orman kedisi olan Clive, 2014 Aralık ayında bir anda kayboldu ve sahipleri Tanya ve Jonathan Irons mahvoldu. Çift Facebook’ta ve oturdukları semtte ilanlar paylaştı, fakat ne yazık ki hiçbirinden bir sonuç alamadı. Tanya, Clive hakkında sonradan şunları söyledi: “Eskiden yaramaz bir kediydi ve dışarı çıkmayı çok seviyordu. Onu birinin aldığını düşünmüştük, çünkü o çok sevimli bir kedi.”
14 aydır mama fabrikasında yaşayan ve beslenen yaramaz kedi Clive’le tanışın
1-26-600x583.jpgKaybolmadan hemen önce, kardeşiyle çekilmiş bir fotoğrafı (sağdaki Clive)
2-21-600x583.jpg

Anlaşıldığı üzere hiç kimse Clive’i sahiplenmemiş. Meğer Clive, hayatının en güzel zamanlarını yaşıyormuş!
8-20-600x548.jpg

Fabrikadaki bir çalışan mamaların eksildiğini fark edip mamayı çalan yaramaz hırsızı bulmaya karar verdiğinde, Clive bulunmuş. Fabrika çalışanları, bir basınç pedi üzerine asılı bir sepete ödül maması koydular, böylece şüpheli içeriye düşecekti. Bir sabah, çalışanlar işe geldikten sonra tuzağın işe yaradığını gördüler. Çalışanlar Clive’i veterinere götürüp mikroçipini taratarak fabrikadan sadece iki mil uzakta yaşayan Irons ailesine ait olduğunu gördüler.
“Sahibini aradığımda duyduklarına inanamadı”
4-24-600x399.jpg

Üretim şefi, fabrikada bir kedi yaşadığını anladığında kediyi haftalarca yakalamaya çalıştığını söylüyor. Birkaç kere yanından geçerken görmüş ve dışkı bulmuş. Sonunda bir tuzak kurarak kediyi yakalamışlar ve veterinere götürerek ailesini bulabilmişler.


“Fabrika 20 bin metrekare ve hayvan mamasıyla dolu. Sanırım bazı kutularda delik vardı. Kediyi yakalamak gerçekten takım çalışmasıydı”
7-24-600x399.jpg

Fabrikanın satış sorumlusu da buna inanamadığını söylüyor. “Sürekli kedi dışkısı buluyorduk ve bazı insanlar onu gördüğünü söylüyordu ama yakalamak zaman aldı. Tuzağı bir kedi kurtarma merkezinden aldık. Bu bir kafes, içerisine biraz yemek koyuyorsunuz ve kedi içine girdiğinde kafes kapanıyor.”
Ailesi sonunda Clive’e kavuştu, fark ettikleri ilk şey kedilerinin tam olarak iki katına çıktığıydı!
3-21-600x583.jpg

Tanya diyor ki “Onu kaybettiğimizde, Clive sadece 9 aylıktı ve o zamanlar çok daha küçüktü. Onu geri aldığımızda, ne kadar büyük olduğunu görünce hepimiz şoka uğradık”
10-22-399x600.jpg

“Bizi kesinlikle tanıyor, sadece daha şişman!”
6-22-510x600.jpg

“Bulduklarında Clive’in biraz kokuşmuş olduğunu duymuştuk ama şu an iyi.”


“Sanırım bir yıldır ziyafetin tadını çıkarıyordu. Eskiden çok fazla yemek yiyen bir kedi değildi, ama her zaman, kardeşleri yemeğini çalmasın diye, hızlı yerdi. Muhtemelen onlarla yarışmadan yemek yiyebildiği için çok memnundu. Şu anda çok büyük bir iştahı var. Yemek yemeyi asla bırakmıyor, onu bir kova mamayla bırakmak zorunda kalıyorum. Yine de onu diyete sokmayı düşünmüyoruz, biraz daha yuvarlak ama mutlu”
5-24-600x583.jpg


Kaynak
 
Benzer konular Forum Tarih
Gülce Besleme Günlüğü 3 549
S Kedi Bakımı 1 307

Benzer konular