11 senelik agresif dişi ve 5 aylık uysal erkek

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Ceno

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar,

11 senelik agresif, sürekli hırlayan dişi tekirim var. Ekim ayında sokakta annesi tarafından terkedilmiş yavru kedi buldum. Büyüttüm sahiplendirdim. Tırmaladı diyerek geri bana yolladılar 1 ay sonra. Kedime alıştırmaya çalışıyorum. Şu anda yetişkin kedim yavruyu görünce sürekli hırlıyor, yavru yaklaşınca tıslıyor, vurmaya çalışıyor ardından kaçıyor. Yavru da sürekli peşinde, merak ettiği için hep arkasında. Dişimi nasıl rahatlatabilirim, aynı durumu yaşayan var mıdır? Sizce alışırlar mı?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
kediniz yaşlı oldugu için belki zaman alır ama alışır.

kedilerin birbirine alışamaması bence tamamen yanlış taktik uygulanması nedenıyle.

Kedilerin mama kaplarını kum kaplarını değiştirip birbirlerininkileri kullanmasını saglayın.

taşıma cantası içinde kediyi öteki kedinin yanına götürün diyorlar ama bende iş daha da kötüleşti, kücük kediyi yanınıza oturtarak aynı odada takılmaya alısmalarını saglayın.

yataklarına havlu serin, hergün bu havluları birbirleri ile değiştirip koku alıştırması yaptırın.

elbet alışır.

Ceno

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben direk bıraktım ikisini de. Küçük olanın adı Minik, büyük Fistan. Fistan tıslasa bile çok bişey yapmadı ama ne zaman kaçsa Minik arkasında :) kızımın peşini bırakmıyor, kızım çok strese girdi, yaşlı olduğundan yoruluyor da. Miniği sahiplenmek isteyenler çıktı, umarım ömürlük yuvası olurlar.